Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Apríl bol z pohľadu hráčov atraktívnym mesiacom. Akčné RPG Outriders sa aj napriek počiatočným problémom s pripojením teší všeobecnej obľube a cestu k hráčskemu srdcu si vybojoval aj starý-známy Abe v nie úplne dokonalom, ale stále úžasnom dobrodružstve Oddworld: Soulstorm.

Záver mesiaca patril očakávanému vesmírnemu trháku Returnal. Kritici chválou nešetria a vyzerá to tak, že tu máme kandidáta na titul hra roku. Karty však môže v máji zamiešať prichádzajúce ôsme pokračovanie Resident Evil Village. S veľkou slávou sa v podobe definitívnej edície vráti trilógia Mass Effect a PC hráči si konečne na vlastnej koži budú môcť vyskúšať zombie apokalypsu v Days Gone.

Prinášame ti prehľad tých najzaujímavejších noviniek vychádzajúcich v máji.

Resident Evil Village

Dátum vydania: 8. máj

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

V poradí už ôsme pokračovanie legendárnej hororovej série bude tentokrát zasadené do prostredia tajomnej a stredovek pripomínajúcej dediny. Ako sme sa mohli presvedčiť v troch demo verziách, preskúmame aj neďaleký hrad a pozrieme sa na zúbok tamojším obyvateľkám z rodu Dimitrescu.

Opäť sa zhostíme role Ethana, v koži ktorého sme sa vybrali po stopách stratenej manželky v predchádzajúcej časti. Dejová spojitosť medzi jednotlivými titulmi zatiaľ ostáva zahalená rúškom tajomstva, no už teraz sa môžeme tešiť na starého známeho Chrisa Redfielda, ktorý sa mihol v jednej z doposiaľ dostupných ukážok. Pripravte si cesnak a kríže, toto bude drsná jazda!

Hood: Outlaws & Legends

Dátum vydania: 10. máj

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Hood: Outlaws and Legens je titul zameraný na hru viacerých hráčov. Štúdiá Sumo Digital a Focus Home Interactive prenesú hráčov do obdobia hrdinov a legiend, no aj násilia a nesmiernej brutality. Zákerná smrť číha na nič netušiace obete v tieňoch a tie padajú k zemi skôr ako si to uvedomia.

Titul je postavený na vzájomnom súperení hráčov, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín. Na výber je niekoľko skutočne odlišných charakterov. Na cestu za vidinou slávy a bohatstva sa tak môžu hráči vybrať v podobe tichého zabijaka, no aj brutálneho bojovníka. Štýl hrania si môžu upraviť aj voľbou vlastného arzenálu, ktorý je podľa slov autorov skutočne pestrý.

Monster Harvest

Dátum vydania: 13. máj

Platforma: Switch

Monster Harvest je netradičné akčné RPG postavené na pestovaní rastlín. Hráči následne pomocou mutácie upravia plody svojej práce tak, aby boli schopné postaviť sa protivníkom. Znie to šialene? Tak presne takýto tento titul je. Obrovský herný svet je plný miest na preskúmavanie a založenie si vlastných fariem.

Práve na farme sa bude odohrávať veľká časť tohto nezvyčajného počinu v retro vizuálnom spracovaní. Budeš budovať a následne zveľaďovať svoju farmu. To všetko za účelom zberu tých najpodivnejších stvorení, ktoré tu vypestuješ. Alebo vychováš? Vďaka magickému slizu je totiž veľmi jednoduché spojiť svet fauny a flóry v jeden celok. Vyzerá to tak, že o zábavu na dlhé cesty majú majitelia Nintendo Switch postarané.

Prečítaj si tiež
VEĽKÝ VÝBER: Toto je 10 najlepších stealth hier v histórii

Mass Effect: Legendary Edition

Dátum vydania: 14. máj

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Mass Effect pri svojom debute v roku 2007 zaznamenal obrovský úspech. Majstri žánru RPG zo štúdia Bioware predstavili svetu titul ukazujúci ako má vyzerať pravá vesmírna odysea. Univerzum pomerne blízkej budúcnosti pôsobilo uveriteľným dojmom a všetko zapadalo na svoje miesto. Nasledovali dve pokračovania, pričom práve Mass Effect 2 je dodnes považovaný jeden z najlepších titul vôbec.

Novinka v podobe Legendary edition bude vylepšenou a definitívnou edíciou obsahujúcou všetky tri diely pôvodnej trilógie. Okrem úpravy vizuálu, navýšenia rozlíšenia až na 4K a stabilného snímkovania atakujúceho hodnotu 60 fps sa autori sústredili na vylepšenie samotnej hrateľnosti, ktorá bude tentokrát vychádzať zo spomínaného druhého dielu. Autori sa inšpirovali spätnou väzbou od hráčov a nám neostáva nič iné, len si túto vesmírnu operu počkať do polovice mája.

Days Gone

Dátum vydania: 18. máj

Platforma: PC

Days Gone je ďalším z radu exkluzívnych titulov, ktoré sa zo svojej domovskej platformy PlayStation dostávajú k PC hráčom, ktorí majú hneď niekoľko dôvodov na radosť. Vizuál je značne vylepšený a doplnený o najmodernejšie grafické vychytávky. Hráč sa ujme role Deeka, charizmatického motorkára so srdcom (a brokovnicou) na pravom mieste. Ten v otvorenom svete putuje na motorke, ktorá je jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Vo veľmi zaujímavom príbehu bude Deek čeliť hordám nepriateľsky naladených príšer, ktoré boli kedysi ľuďmi. Vo väčšine prípadov je ale najlepšou obranou útek, prípadne tichý postup a ich postupná likvidácia zo zálohy. Posledné, čo chceš, je prilákať na seba pozornosť niekoľkých stovák Freakerov…

Knockout City

Dátum vydania: 21. máj

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Knockout City je mestom, kde si nikto nemôže byť istý, či nedostane v nasledujúcej chvíli nečakanú ranu loptou do hlavy. Alebo protivníkom. Počkať, čože? V pripravovanej novinke zameranej na spracovanie netradičného športu sa staneš jedným z členov teamu tzv. dodgeballu, teda vybíjanej.

Zabudni však na ihrisko, súperiť sa bude v meste plnom originálnych prekážok. Každý z hráčov má určité schopnosti, hra sa neberie príliš vážne, čo potvrdzuje aj bláznivý vizuál. K dispozícii zároveň bude niekoľko herných módov s rôznorodými úlohami.

Biomutant

Dátum vydania: 25. máj

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Biomutant je akčným RPG titulom zasadeným do otvoreného sveta. Hráč sa stáva Mammalianským bojovníkom a z pohľadu tretej osoby bude vrhnutý do nehostinného prostredia plného zmutovaných príšer. Tvorba postavy by podľa slov autorov mala poskytovať ohromné možnosti, kde si príde na svoje naozaj každý.

Okrem vizuálu bude možné meniť aj jednotlivé schopnosti. Tie už na prvý pohľad pôsobia zaujímavo,  vychádzajú totiž z rôznych mutácií, dokonca bude možné nahradiť niektoré časti tela mechanickými protézami. Nesie to so sebou nesporné výhody vo forme zvýšenej fyzickej sily alebo schopnosť existovať v oblasti s nedostatkom kyslíka. Podobných kombinácií je veľké množstvo a my sme už teraz zvedaví na kreatívne výtvory hráčov.

NEPREHLIADNI
Toto je 5 hier, ktoré v tichosti profitujú z výkonu PS5 a vyzerajú úžasne

Oddworld: Collection

Dátum vydania: 27. máj

Platforma: Switch

Univerzum Oddworld prežíva tento rok pomyselné znovuzrodenie. Po veľmi podarenom Oddworld: Soulstorm si tentokrát na svoje prídu hráči vlastniaci herné zariadenia od spoločnosti Nintendo. Na Switch sa totiž dostáva kolekcia troch titulov, konkrétne Oddworld New’n’tasty, Munch’s Oddysee a Stranger’s Wrath.

Oddworld New’n’tasty je remake prvého dielu. Autorom sa podarilo zachovať jedinečnú atmosféru originálu. Munch’s Oddysee a Stranger’s Wrath sú výnimočné svojím spracovaním, oproti ostatným dielom série sa totiž odohrávajú v plne 3D prostredí. Jednotlivé tituly bude možné zakúpiť v digitálnej podobe, no zároveň samostatne.

Fallen Knight

Dátum vydania: 31. máj

Platforma: PC

Láka ťa predstava, že by si v úlohe elitného rytiera likvidoval mečom zástupy protivníkov? A čo takto Sir Lancelot v budúcnosti? Ak máš rád starú-dobrú (a náročnú) hrateľnosť a prehľadné 2D vizuálne spracovanie, táto neo-klasická platformovka je určená práve tebe.

Tvojou úlohou bude zachrániť mesto z pazúrov teroristov a odhaliť pravú tvár toho, kto za celým sprisahaním stojí. Na výber máš jedno zo šiestich povolaní, ktoré sa líšia schopnosťami. Podľa slov autorov pôjde o zážitok porovnateľný s legendou Dark Souls, kde každý nepriateľ preverí hráčove schopnosti a rýchlosť reakcií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú