Notoricky známa herná Resident Evil tento rok oslávi svoje 25 výročie, vývojári sa významný míľnik rozhodli osláviť novým očakávaným dielom Resident Evil Village. Práve o ňom sa hovorilo počas hodinovej prezentácie Resident Evil Showcase.

Za sériou stojaca spoločnosť Capcom niekoľkokrát zmenila celkové zameranie série. Z pôvodného pomalého hororu sa séria štvrtým dielom presunula do roviny akčných titulov, odkiaľ sa vymanila až s príchodom siedmeho pokračovania. Ten sa hlási ku hororovým koreňom série a intenzita zážitku je ešte viac znásobená použitím pohľadu z vlastných očí.

Mrazivé privítanie vo VILLAGE

Práve takýto spôsob nazerania na herný svet je použitý aj v ôsmom pokračovaní, známom aj ako Village. Hneď od začiatku je badateľné úplne iné zasadenie hry, než na aké sme pri populárnej sérii boli doposiaľ zvyknutí. Zasnežená dedina a panské sídlo vo viktoriánskom štýle totiž na prvý pohľad pripomínajú obdobne ladený akčný Bloodborne.

Hlavným hrdinom bude opäť Ethan Winters, ktorý si svoje osobné peklo prežil v predchádzajúcej časti pri hľadaní svojej manželky. V novinke sa pustí po stopách svojej stratenej dcéry. V obrovskom sídle ho však nečaká prívetivé privítanie a Ethan zisťuje, že miestna komunita skrýva desivé tajomstvá.

Herne je titul veľmi podobný svojmu predchodcovi. Akčnú stránku tentokrát ešte viac okorení veľká variabilita protivníkov. Nečakanou novinkou je návrat obchodníka vyskytujúceho sa posledný krát vo štvrtom pokračovaní. V duchu predchodcu sa niesla aj ohlásená demoverzia, obsahom ktorej však nebudú žiadne hádanky či akčné pasáže.

Demoverzia hry je exkluzívne pre majiteľov PlayStation 5 k dispozícii na PlayStation Store, zvyšok herného obecenstva si musí počkať o niečo dlhšie. Capcom avizuje sprístupnenie na ďalších platformách počas jari.

Potešujúcou správou pre majiteľov aktuálnej generácie herných zariadení je, že sa novinka objaví aj vo verzii pre PlayStation 4 a Xbox One s možnosťou bezplatnej aktualizácie  na next-gen verziu. Spolu s dátumom vydania, ktorý je stanovený na 7. mája 2021, boli predstavené jednotlivé edície tejto novinky.

Titul beží na osvedčenom RE engine, ktorý debutoval v Resident Evil VII a svoje kvality ukázal aj v akčnom Devil May Cry V alebo v remake Resident Evil 2 a 3. Vizuálna stránka pôsobí už v tejto fáze vývoja viac než dobre, uvidíme ako sa v Capcom popasujú s verziami pre aktuálnu generáciu herných zariadení.

RE: VERSE

Pri príležitosti 25. narodenín značky Resident Evil predstavil producent Resident Evil Village, Tsuoshi Kanda, pripravovanú novinku v podobe hry pre viacerých hráčov s názvom RE:VERSE. Tento titul so zaujímavým vizuálnym spracovaním bude k dispozícii zdarma pre všetkých, ktorí si zakúpia Resident Evil Village.

V súvislosti so spomínaným výročím značky vystúpil za spoločnosť Ubisoft Yannick Banchereau, ktorý oznámil možnosť získania špeciálnych predmetov z univerza Resident Evil do titulu Tom Clancy’s Division 2. Táto ponuka je časovo limitovaná od 2. do 15. februára 2021.

Resident Evil Infinite Darkness

Animovaný 3D CGI film z univerza Resident Evil bol ohlásený už minulý rok. Príbeh sa  zameria na obľúbené charaktery, konkrétne na Leona a Claire. Dej sa odohráva štyri roky po udalostiach z Resident Evil 4. Snímka bude k v ponuke streamovacej služby Netflix v priebehu roka 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP