NASA už onedlho spustí unikátny živý prenos priamo z vesmíru. Ak si aj ty nadšenec vesmírnych dobrodružstiev alebo si len rád občas pozrieš nejakú zaujímavosť z tejto oblasti, nemal by si si to nechať ujsť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Živé prenosy z vesmíru nie sú až tak výnimočné, no tentokrát si NASA získa jedno prvenstvo. Bude sa totiž jednať o úplne prvý živý prenos z vesmíru v 4K rozlíšení. Už 26. apríla o 19:30 nášho času sa spustí vysielanie z Medzinárodnej vesmírnej stanice a ukáže nám astronautku Peggy Whitsonovú. Najlepšie na tom však je, že si tento prenos budeš môcť pozrieť aj ty.

nasa
zdroj fotografie: Timerturk

Ak máš dostatočne rýchly internet, zamier na stránku Amazon Web Services. Ak ale podmienky pre sledovanie v 4K nespĺňaš, môžeš navštíviť stránku NASA Television alebo facebookovú stránku NASA, kde bude prebiehať vysielanie v nižšom rozlíšení. Za čo vlastne môžeš vďačiť tejto skvelej novinke? Minulý rok doručila japonská kozmická loď pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu špičkovú digitálnu kameru RED Epic Dragon. Práve tá má zásluhu na prvom 4K vysielaní z vesmíru. Tak čo, budeš pri tejto jedinečnej príležitosti aj ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.