NASA už onedlho spustí unikátny živý prenos priamo z vesmíru. Ak si aj ty nadšenec vesmírnych dobrodružstiev alebo si len rád občas pozrieš nejakú zaujímavosť z tejto oblasti, nemal by si si to nechať ujsť. 

Živé prenosy z vesmíru nie sú až tak výnimočné, no tentokrát si NASA získa jedno prvenstvo. Bude sa totiž jednať o úplne prvý živý prenos z vesmíru v 4K rozlíšení. Už 26. apríla o 19:30 nášho času sa spustí vysielanie z Medzinárodnej vesmírnej stanice a ukáže nám astronautku Peggy Whitsonovú. Najlepšie na tom však je, že si tento prenos budeš môcť pozrieť aj ty.

nasa
zdroj fotografie: Timerturk

Ak máš dostatočne rýchly internet, zamier na stránku Amazon Web Services. Ak ale podmienky pre sledovanie v 4K nespĺňaš, môžeš navštíviť stránku NASA Television alebo facebookovú stránku NASA, kde bude prebiehať vysielanie v nižšom rozlíšení. Za čo vlastne môžeš vďačiť tejto skvelej novinke? Minulý rok doručila japonská kozmická loď pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu špičkovú digitálnu kameru RED Epic Dragon. Práve tá má zásluhu na prvom 4K vysielaní z vesmíru. Tak čo, budeš pri tejto jedinečnej príležitosti aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú