Smartfóny z dielne čínskeho Xiaomi si pýtajú u zákazníkov po celom svete čoraz viac pozornosti. Nie je  teda divu, že sa predajné čísla z roka na rok zlepšujú a čoskoro môže spoločnosť zožať ešte väčší úspech. Po 70 miliónoch predaných smartfónov v minulom roku môže tentokrát Xiaomi po svete predať až o 43 % kusov viac, pričom sa jeho modely môžu neskôr dostať aj za „veľkú mláku“.

Aktuálna situácia v USA príliš nepraje čínskym výrobcom smartfónov. Reč je najmä o spoločnosti Huawei a ZTE, ktorých smartfóny si Američania nechcú pustiť na trh. Mnohí sa totiž obávajú, že by sa mohli stať obeťami špionáže týchto výrobcov skrz ich zariadenia. Vládni predstavitelia v USA dokonca vydali pre občanov aj varovanie, aby tieto „čínske“ smartfóny nekupovali. Xiaomi sa našťastie tomuto negatívnemu osočovaniu vyhlo, a tak jeho ďalšie kroky pri expandovaní môžu viesť práve do Spojených štátov.

Xiaomi chce zájsť ešte ďalej

Tieto plány by mohli byť zrealizované neskôr v tomto roku. Dovtedy chce Xiaomi vyzbierať dostatok financií predajom akcií v hodnote 65 až 70 miliárd dolárov, ktoré budú predávané prostredníctvom burzy v New Yorku. Do konca roka 2018 by sa taktiež mohol výrazne zvýšiť predaj smartfónov tohto čínskeho giganta. V porovnaní s minulým rokom sa počet predaných kusov môže zvýšiť až o 43 % na celkových 100 miliónov kusov.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi spravilo nevídaný krok, ktorým potešilo zákazníkov, no potrápilo konkurenciu

Kvôli veľkej expanzii spoločnosti očakávajú aj jej dodávatelia väčšie objednávky. Foxconn, Inventec, Largan Precision a TMSC tak zrejme začnú produkovať viac komponentov pre Xiaomi smartfóny, aby stihli pokryť rastúci dopyt. TMSC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) bude navyše vyrábať aj novú generáciu mobilného procesora Snapdragon 855. Tento čip prinesie významné vylepšenia v oblasti výkonu a spotreby energie, nakoľko bude vyrábaný novým 7 nm FinFet výrobným procesom.

Pre úspech je potrebné expandovať

Aj keď sa hovorí, že sa prvé kusy tohto kremíka dostanú do Samsungu Galaxy S10, rozhodne ním budú neskôr disponovať aj budúce modely od Xiaomi. Smartfónový priemysel však v roku 2017 nezaznamenal rekordné úspechy, ale naopak sa ukázala mierna stagnácia. Pokiaľ chce Xiaomi predať tento rok až 100 miliónov smartfónov, musí si udržať v Indii pozíciu lídra na trhu. Zároveň ale bude potrebné rozšíriť obzory a predávať svoje modely aj v iných zahraničných krajinách, pričom horúcim kandidátom sú práve Spojené štáty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú