banner-redmi-pro
Spoločnosť Xiaomi poznáme aj ako úspešného producenta v oblasti inteligentných domácich spotrebičov a rôznych gadgetov. Rok 2016 je zatiaľ na novinky od tohto výrobcu veľmi plodný a dočkali sme sa slušného množstva gadgetov. Aby sme sa náhodou medzi mnohými produktami nestratili, pripravili sme si súhrn všetkých noviniek. 

Xiaomi Wowstick 1fs

Cena: 43 €

Prvým gadgetom je elektrický skrutkovač Wowstick 1fs. Tento produkt sa hodí predovšetkým pre náruživých opravárov, ktorí neustále niečo opravujú. Xiaomi vybavilo tento elektrický skrutkovač krásnym dizajnom z hliníka a pri hrote je malé LED svetlo. V balení sa nachádza aj 18 vymeniteľných nástavcov z kvalitnej ocele. Vo vnútri tela je umiestnená dvojica AAA batérií, ktoré vedia dodať energiu na 8 hodín nepretržitej záťaže.

wowstick-1fs

Najprv bola otázna dostupnosť cez predajov tretích strán, no pomaly sa tento gadget dostáva do známych e-shopov za veľmi slušnú cenu. Napríklad v e-shope Gearbest.com vás vyjde na 43 €.

Kúpiť Xiaomi Wowstick 1fs za 43 €

Xiaomi Mi Pen

Cena: 4,51 €

„Čínsky Apple“ si medze v rozmanitosti produktov absolútne nekladie. Dôkazom je aj kancelárske pero s dizajnom určeným pre podnikateľov a vysokopostavených úradníkov. Pero využíva švajčiarske PREMEC náplne s japonským Mikuni atramentom vyznačujúcim sa rýchlym schnutím na papieri. Vysokú presnosť pri písaní zaručí volfrámová gulôčka.

xiaomi-pero

Kúpiť Xiaomi Mi Pen za 5 €

Ak si chcete toto luxusné pero kúpiť, z peňaženky musíte vybrať necelých 5 €. Pre porovnanie, cena v Číne je stanovená na 19 juanov, teda 2,6 €.

TIP: Xiaomi chce konkurovať aj v segmente kancelárskych potrieb, predstavuje vlastné pero

Xiaomi Yeelight Smart Light Strip

Cena: 40 €

Inteligentné svetlá Yeelight sa tešia veľkej obľube u fanúšikov po celom svete. Prinášajú pocit inteligentnej domácnosti už v jednoduchej žiarovke alebo svetle. Ovládanie je veľmi intuitívne cez známu aplikáciu MiHome, pričom používateľ si môže nastaviť nespočetné množstvo atribútov. Aj my v redakcii sme si veľmi obľúbili žiarovky Yeelight a máme ich hneď niekoľko.

xiaomi-smart-strip

Kúpiť Xiaomi Yeelight Smart Light Strip za 40 €

O to viac nás potešilo predstavenie LED pásika, ktorý rovnako patrí do série Yeelight. Celková dĺžka pásika je 2 m a dokáže svietiť až 16 miliónmi farieb. Ovládanie prebieha cez WiFi skrz spomínanú aplikáciu. Cena pre nás bola stanovená na 40 €.

TIP: Xiaomi Yeelight Smart Light Strip je ďalšia konkurencia pre Philips Hue Light s cenou len 23 €

Xiaomi Mi VR Play

Cena: 19 €

Virtuálna realita zažíva v posledných mesiacoch veľký rozmach. Množstvo svetových gigantov predstavuje nadupané headsety. Aj keď niektoré sú zatiaľ len prototypy, už teraz dokážu vtiahnuť používateľa do úplne odlišného sveta. Xiaomi išlo inou cestou a inšpiráciu si zobralo z Google Cardboard.

xiaomi-mi-vr-play-fotografie(6)

Výrobca vylepšil hlavne uchytenie smartfónu a dizajn, čo prispelo k nesmiernemu vylepšeniu kartónových okuliarov pre VR. Okuliare sú vhodné pre smartfóny s veľkosťami displejov od 4,7 do 5,7-palcov. Xiaomi Mi VR Play si môžeme kúpiť už za 19 €.

TIP: Xiaomi vstupuje do sveta virtuálnej reality. Uvádza vlastné Mi VR Play okuliare a aplikáciu

Kúpiť Xiaomi Mi VR Play za 19 €

Xiaomi inteligentná varná kanvica

Cena: 63,32 €

Po predstavení tohto produktu sa fanúšikovia chytali za hlavu a hovorili si, čo to preboha náš obľúbený čínsky výrobca robí. Našťastie, Xiaomi veľmi dobre vedelo, do akej oblasti sa má pustiť. Celý princíp funkčnosti je prepojenie so smartfónom pre lepšie sledovanie teploty vody a nastavovanie kanvice samotnej. Kapacita kanvice predstavuje 1,5 l a vykurovací výkon až 1800 W. Spojenie so smartfónom prebieha cez Bluetooth 4.0.

xiaomi-smart-kanvica-4

Podľa vyjadrení výrobcu je udávaná životnosť až 10 rokov. Vzhľadom na použité materiály a komponenty sa ani nečudujeme a jedná sa o vysokokvalitný produkt. E-shop Geekbuying ponúka túto inteligentnú kanvicu od Xiaomi za 63 €.

TIP: Xiaomi predstavilo inteligentnú varnú kanvicu, ktorú je možné ovládať smartfónom

Kúpiť nteligentnú varnú kanvicu od Xiaomi za 63 €

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Cena: 336,69 €

Robotické vysávače si obľúbili aj Slováci. Svedčia o tom štatistiky, ktoré dávajú tušiť, že aj upratovanie domu, či bytu nie je pre nás v poslednej dobe podstatnou záležitosťou a spoliehame sa na služby pomocníka, v tomto prípade inteligentného robotického vysávača. Xiaomi Mi Robot Vacuum si berie na mušku vysávače značky iRobot. Novinka od Xiaomi ponúka laserové detektory vzdialenosti pre presnejšie a efektívnejšie vysávanie. Podporuje aj simultánnu lokalizáciu, respektíve mapovanie.

xiaomi-robot-vacuum-18

Vo vnútri sa nachádza 5200 mAh batéria, ktorá dokáže dodať výdrž 2,5 hodiny. Ak si to prepočítame, znamená to zhruba 250 povysávaných m2. Oficiálny predaj v Číne začal už 6. septembra za sumu 1699 juanov. Samozrejme, cena je pre nás vyššia a predstavuje čiastku 337 €.

TIP: Xiaomi Mi Robot Vacuum oficiálne: Robotický vysávač s inteligentnými funkciami za super cenu

Kúpiť Xiaomi Mi Robot Vacuum za 337 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP