banner-redmi-3s
Spoločnosť Xiaomi už dávno nie je známa len výrobou smartfónov či inej spotrebnej elektroniky a v ich portfóliu nájdeme aj príslušenstvo vhodné do bežného života. Okrem ruksakov, cestovných kufrov či poznámkových blokov bude Xiaomi odteraz vyrábať aj vlastné pero.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi dnes pod svojou novou značkou Mijia zameranou na inteligentnú domácnosť, uviedlo vlastné pero. To síce inteligentné nie je, no stále spadá do kategórie domácich produktov. Pero využíva švajčiarske PREMEC náplne s japonským Mikuni atramentom vyznačujúc sa rýchlym schnutím na papieri. Mijia hovorí, že samotný atrament v tube vysychá len veľmi pomaly a aj po dlhom nepoužívaní pera bude atrament pripravený na použitie.

 

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-pero-2

Pero je dostupné v bielom a čiernom farebnom prevedení a jeho konštrukcia má priemer 9,5 mm, aby bolo zabezpečené pohodlné uchopenie pera pri písaní. Samotná tuha sa vysúva pomocou otočného mechanizmu v dolnej časti pera, ktorého rotácia dosahuje 120°. Tuha sa z pera vysunie presne o 0,5 mm, pričom zakončená je volfrámovou guľôčkou s vysokou presnosťou. Spoločnosť si pri výrobe častí pera dala záležať. Vnútorné pohyblivé časti sú vyrobené z kovu, zatiaľ čo otočný mechanizmus z medi. Mijia uvádza životnosť až 50 000 otáčok.

xiaomi-pero-1
Xiaomi Mi Pen bude vhodným doplnkom vo vrecku vášho biznis saka, prípadne plnohodnotnou písacou potrebou do školy. Cena štýlového pera od Xiaomi bola na domácom, čínskom trhu stanovená na 19 juanov, čo je v prepočte 2,6 €.

xiaomi-pero-3

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP