banner-redmi-pro
O spoločnosti Xiaomi je všeobecne známe, že okrem smartfónov zameriava nemalú časť svojho času a úsilia aj na inteligentné produkty iného druhu. Len 2 týždne dozadu sme sa tak dočkali inteligentnej mini práčky, pred týždňom zas svetlo sveta uzrela opäť inteligentná kanvica na filtrovanie vody a na tento týždeň si pre nás čínsky gigant pripravil inteligentný robotický vysávač.

O tomto produkte sme už posledných pár dní čo to počuli. Po prvých informáciách o Xiaomi Mi Robot Vacuum sme sa tak dočkali aj porovnávacieho videa, v ktorom si to novinka rozdala s konkurenčným vysávačom od spoločnosti iRobot. Dnes sme sa dočkali oficiálneho predstavenia nového inteligentného domáceho pomocníka. Tento pracant využíva laserový detektor vzdialenosti, ktorý vysávaču umožňuje vidieť celé jeho okolie. Táto detekcia prebehne až 1800-krát za jedinú sekundu, čo znamená, že sa vysávač naozaj nikdy nestratí. Spoločnosť Xiaomi ďalej uvádza, že podobnú laserovú technológiu využívajú aj samoriadiace autá. Mi Robot Vacuum je vysokointeligentný produkt, ktorý podporuje simultánnu lokalizáciu a mapovanie. Taktiež využíva algoritmus, ktorý umožňuje zmapovanie celého terénu a následné vypočítanie tej najefektívnejšej trasy čistenia.

xiaomi-robot-vacuum-3

Xiaomi Mi Robot Vacuum je tiež vybavený až 12 rôznymi senzormi, vrátane ultrazvukového radarového senzora, gyroskopu, akcelerometra či senzora, ktorý zabraňuje vysávaču padnúť z vyvýšených miest. Tieto senzory sa postarajú o dokonalú efektivitu práce, keďže s ich pomocou sa vysávač dostane do každého jedného kútu. Veľkou výhodou tohto produktu je taktiež trojica dedikovaných procesorov, ktorá zabezpečuje neustále mapovanie okolia v reálnom čase. Pomocou vyššie spomenutého laserového senzora Mi Robot Vacuum ďalej mapuje aj pozíciu nabíjacieho adaptéra, ku ktorému sa dokáže v prípade potreby pripojiť svojpomocne. Vysávač sa taktiež vráti do svojej „domovskej stanice“ aj vtedy, keď kompletne dokončí svoj pracovný cyklus.

xiaomi-robot-vacuum-8

Po stránke vysávacích schopností sa najnovší produkt spoločnosti Xiaomi určite nenechá zahanbiť. Mi Robot Vacuum skrýva vo svojich útrobách vysokovýkonný ventilátor, ktorý dokáže ponúknuť ohromnú saciu silu. Nemusíte sa tak obávať neželaných omrviniek, prachu, ale ani iných väčších nečistôt. Dynamická bočná kefa dokáže hravo zmiesť nečistoty z rohov, ktoré následne vysávač vsaje do svojho vnútra. Hlavná centrálna kefa ďalej pozmetá aj tú väčšiu špinu vrátane vlasov, chumáčov prachu, či chlpov od domácich miláčikov. Najnovšiemu produktu od obľúbenej čínskej spoločnosti nerobí problém ani hĺbkové čistenie podlahy, ktoré sa postará o vydrhnutie všetkých škár a nerovností.

xiaomi-robot-vacuum-16

Konštrukčné spracovanie novinky je na kvalitatívne vysokej úrovni. Telo vysávača je vysoké len 9,6 cm, takže sa dokáže bez väčších problémov vpratať naozaj všade. Použitý materiál spĺňa tie najvyššie kritériá a zabezpečuje vysávaču poriadnu pevnosť spolu s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu. Nabíjacia stanica vysávača taktiež spĺňa najvyšší stupeň požiarnej ochrany. Dizajn je jednou z vecí, ktoré spoločnosť Xiaomi ovláda na výbornú. Toto sa uplatnilo aj pri Mi Robot Vacuum, ktorý prichádza v bielom farebnom vyhotovení s okrúhlym telom. Pod vrstvou kvalitného plastu sa nachádza 5200 mAh batéria s maximálnou výdržou 2,5 hodiny neustáleho chodu, čo v prepočte znamená zhruba 250 povysávaných m2.

xiaomi-robot-vacuum-1

S novinkou prichádza aj aplikácia, cez ktorú je možné sledovať prácu robotického vysávača v reálnom čase, ale aj mu prácu naplánovať. Nie je problém nastaviť ani jeho prácu počas každého dňa v tom istom čase. Ďalej je možné sledovať stav batérie, ako aj čistenia, či rozlohu práve upratovanej miestnosti. Oficiálny predaj Xiaomi Mi Robot Vacuum začína v domovskej Číne už 6. septembra, kde sa bude predávať za naozaj nízku sumu 1699 juanov, čo v prepočte činí 228 €.

xiaomi-robot-vacuum-4

TIP: Porovnanie Xiaomi Mi Robot Vacuum a iRobot Roomba 880 na videu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP