banner-redmi-3s
Xiaomi svoj vstup do sveta virtuálne reality oznámilo už pár dní dozadu, pričom asi každý tušil, že prinesie vlastné VR okuliare. Toto tušenie bolo správne, keďže Xiaomi dnes uviedlo „Play“ verziu svojho vlastného VR headestu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi VR okuliare v lacnej „Play“ verzii sú v podstate redizajnový Cardbox od Google. Lacná verzia Xiaomi VR okuliarov, ktoré výrobca nazval „hračkou“, využíva jednoduché princípy virtuálnej reality a prichádza tak so šošovkami vytvárajúcimi efekt virtuálnej reality. Toto však nie je finálny produkt a Xiaomi sa na predstavenie plnohodnotných VR okuliarov ešte len pripravuje.

xiaomi-mi-vr-play-5

Aktuálne Xiaomi Mi VR okuliare sú oproti kartónovým Google Cardbox vyrobené z hodnotnejších a odolnejších materiálov, obsahujú dvojitý zips a pevnejšie uchytenie smartfónu. Xiaomi Mi VR Play okuliare sú vhodné pre smartfóny s veľkosťami displejov od 4,7″ do 5,7″, takže virtuálnu realitu si napríklad na Xiaomi Mi Max neužijete. Spolu s okuliarmi prichádza aj vlastný softvér poskytujúci panoramatické videá, 3D filmy, hry a iné aplikácie.

xiaomi-mi-vr-play-3

Celkové rozmery VR okuliarov od Xiaomi sú 201 x 107 x 91 mm a ich váha len 208,7 gramov. K dispozícii budú vo viacerých prevedeniach s cenou 49 juanov, čo je v prepočte približne 7 €. Zatiaľ nie je známe, kedy sa okuliare dostanú na trh, no momentálne prebieha verejný beta test Xiaomi Mi VR Play okuliarov.

xiaomi-mi-vr-play-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP