Apple vydaj koncom januára novú verziu systému iOS, ktorá mala opravovať viaceré chyby. Zdá sa, že okrem toho so sebou priniesla aj závažný problém, ktorý postihuje mnohých používateľov iPhonov. Po aktualizácii na iOS 13.3.1 začali mnohí majitelia iPhonov zaznamenávať problémy s Wi-Fi pripojením, kedy dochádza k výrazným výkyvom rýchlostí. V niektorých prípadoch sa dokonca nedá k Wi-Fi sieti pripojiť. O téme informoval český portál LetemSvětemApplem.

Najnovšia verzia iOS 13.3.1 spôsobuje problémy, ktoré zasiahli širokú skupinu používateľov iPhonov. Na chybu Wi-Fi pripojenia sa pritom sťažujú nielen majitelia starších modelov ako iPhone 6S, ale aj novších iPhonov 11. Chybu sme postrehli aj my v redakcii.

Aktualizácia iOS spôsobila vážne problémy s Wi-Fi pripojením

Pri pripojení cez Wi-Fi sieť dochádza k výrazným poklesom a výkyvom rýchlosti sťahovania a uploadu, pričom sa problém neviaže na 2,4 GHz/ 5 GHz pásma a prejavuje sa pri všetkých sieťach. Niektorí používatelia sa napríklad aj na fóre Reddit sťažovali, že sa kvôli tomuto problému dokonca nemôžu k Wi-Fi ani pripojiť. Načítavanie webu či prehrávanie videí je tak výrazne pomalšie ako v predošlej verzii systému.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
iOS 14 prinesie jednu z najväčších zmien dizajnu za posledné roky. Požičia si ju od iPadov

Kvôli problémom s Wi-Fi sa mnohokrát obsah stránok ani nenačíta. Zatiaľ však nie je dostupné riešenie, ktoré by tento nedostatok natrvalo odstránilo. V niektorých prípadoch dočasne pomohlo reštartovanie nastavení siete, no problém sa znova objavil približne po hodine pripojenia k Wi-Fi.

Jedným z ďalších dočasných riešení môže byť reštartovanie iPhonu. Smartfón je však potrebné reštartovať zakaždým, keď sa chyba prejaví. Ostáva teda zrejme iba čakať, pokým Apple vydá opravnú aktualizáciu, ktorá by túto situáciu vyriešila. Zaznamenal si tento problém aj na svojom iPhone? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom