Posledné iPhony sú medzi zákazníkmi už dávno zabehnuté a s nimi aj iOS 13. Aj keď sprvu išlo o jednu z technicky horšie zvládnutých aktualizácií, časom ju vývojári zdokonalil a okamžite sa presunuli k vývoju najnovšej verzie. Na Twitteri sa objavili zábery, kde operačný systém iOS 14 mení zásadnú dizajnovú zmenu týkajúcu sa multitaskingového panelu.

Operačné systémy iPhonov prešli za posledné roky mnohými zmenami, no a vyzerá to tak, že kalifornský gigant nepoľaví ani v najbližších mesiacoch. Uniknuté informácie ukazujú vývojársku verziu iOS 14, ktorá ponúkne nový stupeň interakcie v oblasti multitaskingu. Okno, kde si budeme môcť prepínať medzi aktívnymi aplikáciami, respektíve ich vypínať, podľa uniknutého videa prevezme na seba podobu známu z iPadov.

Prepínanie aplikácii teraz prebieha na vodorovnom paneli, kde vidíš obsah zobrazovaný len na jednej, maximálne dvoch aplikáciách zároveň. Nový vzhľad, pripomínajúci mriežku, kde si budeš môcť vyberať až medzi štyrmi aplikáciami, sa pravdepodobne odhalí s príchodom iOS 14. Takéhoto ohlásenia sa však nedočkáme skôr ako v júni, kedy Apple už tradične predvádza nové nápady na Worldwide Developers Conference (WWDC).

Na novinku vo vývojárskej verzii upozornil etablovaný používateľ Ben Geskin, ktorý má za sebou už patričnú minulosť s únikmi Applu. Geskin nás ubezpečuje, že nejde o žiadny podvrh vykonštruovaný jailbreakom zariadenia, ale o riadnu funkcionalitu vývojárskej verzie iOS 14. Na záberoch takisto ukazuje prepínač medzi jednotlivými možnosťami multitaskingového panelu.

Nenechaj si ujsť
Ktorá streamovacia služba sa z hľadiska obsahu, financií a technickej stránky oplatí Slovákom najviac?

Či si iOS 14 prevezme viacero funkcionalít z iPadOS, je skôr otázne. Fanúšikovia Apple produktov by totiž už niekoľko rokov radi videli rozdelenie obrazovky, ktoré je na Androide dostupné dlhú dobu. Zobrazovanie viacerých aplikácií zároveň dokáže už aj iPad, a preto táto dizajnová zmena multitaskingu naznačuje možnosť implementácie viacerých funkcionalít práve od operačného systému z tabletov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom