banner-minote-pro
O dlho očakávanom smartfóne spoločnosti Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2, sa už toho popísalo naozaj veľa. Najnovší únik nás však konečne posúva tým správnym smerom a odhaľuje všetky špecifikácie pripravovaného high-endu. Aby toho nebolo málo, tohto krásavca si môžeme pozrieť aj na detailných reálnych fotografiách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na sérii fotografií a renderov môžeme vidieť 3 farebné verzie, ktoré začínajú tradičnou bielou, pokračujú večne nedostupnou čiernou a končia ružovou. Na prvý pohľad upúta aj zakrivený displej, ktorý vyzerá nádherne a už teraz sme zvedaví na softvérové vychytávky, ktoré ozvláštnia používanie tohto phabletu. Tento zobrazovací panel bude dosahovať uhlopriečku 5,7″, na ktorej sa rozprestrie 2K rozlíšenie. Hliníkový rám v kombinácií s tvrdeným sklom na oboch stranách bude dodávať pocit toho najväčšieho luxusu. Jeden z renderov odhaľuje aj rozmery, ktoré sa dokázali vtesnať na vskutku prijateľné hodnoty vzhľadom na väčšiu uhlopriečku displeja.

Xiaomi Mi Note Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-2

Xiaomi Mi Note 2 má byť poháňaný procesorom Snapdragon 821. Ten disponuje 4 Kryo jadrami s taktom 2,4 GHz a po grafickej stránke mu dopomáha jednotka Adreno 530. Zariadenie bude dostupné v rôznych pamäťových verziách. Celkovo sú pripravované 3 verzie, ktoré si rozdelia 4 / 6 GB RAM a 64, 128 a 256 GB internej pamäte. Telo smartfónu bude disponovať skutočne tenkým profilom s hrúbkou len 6,5 mm, no napriek tomu sa doň vmestí až 4000 mAh batéria. Tá bude opäť podporovať aj rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0.

xiaomi-mi-note-2-3

Podľa očakávaní bude smartfón bežať na Androide 6.0 Marshmallow, ktorý bude kompletne zahalený do nadstavby MIUI 8. Ako dve čerešničky na torte si pre nás čínsky gigant pripravil duálny fotoaparát a skener odtlačkov prstov umiestnený v domovskom tlačidle. Tento únik sa vo veľkej väčšine zhoduje s predchádzajúcimi správami a je teda veľmi pravdepodobné, že Xiaomi Mi Note 2 skutočne bude disponovať týmito špecifikáciami. Podľa predajného balenia to taktiež vyzerá, že nedávne správy o premenovaní tohto modelu nie sú úplne pravdivé. Všetky ďalšie detaily ako aj predajná cena budú zrejme odhalené už 14. septembra.

TIP: Xiaomi Mi Note 2 prešiel jednou z čínskych certifikácií, predstavený by mohol byť už budúci týždeň

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
57%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]