banner-minote-pro
Posledné tri mesiace je o Xiaomi Mi Note 2 počuť neustále, no nič oficiálne sme sa zatiaľ nedozvedeli. Čínska spoločnosť Xiaomi drží svoju nadchádzajúcu vlajkovú loď za obrovským rúškom tajomstva a napriek tomu, že sme sa dočkali už viacerých únikov netreba zabúdať, že sú všetky neoficiálne. To znamená, že sa môžu, ale nemusia líšiť od pravdy. Najnovšie správy o pripravovanom phablete informujú neočakávane o jeho názve.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Doteraz sme si boli takmer 100-percentne istí, že najnovšia vlajková loď čínskeho giganta ponesie názov Xiaomi Mi Note 2. Tento názov jednoducho vyplynul z faktu, že sa jedná o priameho nástupcu ikonického Xiaomi Mi Note. Napriek tomu to však vyzerá, že novinka od Xiaomi príde so zjednodušeným názvom – Xiaomi Mi Pro. Naznačuje to nový účet založený na sociálnej sieti Weibo priamo spoločnosťou Xiaomi. Tejto špekulácii ďalej do karát nahráva aj fakt, že pred niečo vyše dvoma mesiacmi uzrel svetlo sveta Xiaomi Redmi Pro, ktorý ponúkol ako vôbec prvý smartfón spoločnosti duálny fotoaparát. O Mi Note 2, respektíve Xiaomi Mi Pro je taktiež známe, že má prísť s dvojicou fotoaparátov umiestnených na svojej zadnej strane.

b9061270-7646-11e6-ac66-3f67f6df7aaf

Nový Weibo účet od Xiaomi s názvom Xiaomi Mi Pro

Toto jednoduché označenie však za sebou môže skrývať viac, než to na prvý pohľad vyzerá. Jeden z konkurentov „čínskeho applu“, spoločnosť Meizu, už dlhšiu dobu vyrába svoje vlajkové lode pod zhodným označením. Xiaomi sa tak zrejme snaží menej slávnemu výrobcovi naznačiť, ako by malo v skutočnosti Pro zariadenie vyzerať. Xiaomi Mi Note 2, respektíve Xiaomi Mi Pro bude na svojej prednej strane integrovať 5,7-palcový displej s FullHD / 2K rozlíšením. Pod ním si nájde miesto najlepší mobilný procesor planéty, Qualcomm Snapdragon 820 / 821. Nižšiu verziu doplní 4 GB pamäť RAM a 32 GB úložisko, zatiaľ čo tá výkonnejšia dostane 6 GB RAM a 128 GB internej pamäte.

Zadná strana ponesie spomínaný duálny fotoaparát, pričom tá predná integruje aj skener odtlačkov v domovskom tlačidle. Predchádzajúce úniky taktiež priniesli informácie o zahnutom displeji a displeji citlivom na tlak. Ak by sa v skutočnosti potvrdili všetky zmienené špecifikácie, tak by OnePlus 3 musel na pomyselný trón čínskych smartfónov prepustiť spomínaný phablet od spoločnosti Xiaomi. Jeho „korunovácia“ sa podľa všetkého bude konať už 14. septembra, kedy má byť Xiaomi Mi Pro oficiálne predstavený.

TIP: Xiaomi Mi Note 2 prešiel jednou z čínskych certifikácií, predstavený by mohol byť budúci týždeň

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
67%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]