Produkty Xiaomi možno nájsť v takmer každom segmente elektroniky. Rôzne druhy majú zväčša nastarosti rôzne dcérske firmy, pričom tie najznámejšie sú Mijia a Huami.

Práve druhá menovaná spoločnosť má okrem iného na starosti aj nositeľnú elektroniku. Približne pred viac ako 2 rokmi boli predstavené hodinky Huami Amazfit, ktoré očarili svojím spracovaním, funkciami, dlhou výdržou a priaznivou cenou. Hodinky zaznamenali úspech a učarovali aj nám. No v posledných mesiacoch sa už veľa používateľov pýtalo, kedy príde ďalšia generácia. Čakanie sa však už skončilo a Huami Amazfit 2 sa už nalno predávajú.

Obmedzený počet kusov

Hodinky Amazfit Stratos 2 sú dostupné v medzinárodnej verzii, s parádnym kupónom BGHU253 a dopravou EU Priority Line, vďaka ktorej sa vyhneš akýmkoľvek poplatkom pri doručení za doteraz najlepších 116 €.

Kúpiť Xiaomi HUAMI AMAZFIT 2 len 116 € bez DPH
Kupón BGHU253

Výrazná zmena dizajnu

Pri pohľade na druhú generáciu hodiniek je jasne badateľná výrazná zmena dizajnu. Prvá generácia bola viac športovejšia, tu zas výrobca stavil na klasický dizajn. Subjektívne nám prídu hodinky oveľa krajšie a elegantnejšie. Vhodné sú tak na bežné nosenie pri každej príležitosti. Tak ako ich predchodca, aj tieto hodinky majú kruhový dizajn a gumený remienok.

Stále ich je však možné využívať aj na športovanie, nakoľko majú vstavaný GPS modul. Vďaka nemu si môžeš zaznamenávať prejdenú trasu bez nutnosti nosiť so sebou smartfón. Nechýba ani monitor spánku, sledovanie aktivít, krokomer, či snímač tepovej frekvencie. Bezproblémov ich môžeš využívať aj vo vode, vďaka certifikácií IP57.

Displej má uhlopriečku 1,34″ a je typu OLED. Osadený je do tela z nehrdzavejúcej ocele a chráni ho odolné zafírové sklo. O výkon sa stará dvojjadrový procesor s taktom 1,2 GHz. Veľkosť pamäte RAM je 512 MB. Vnútorná pamäť má veľkosť 4 GB, pričom pre používateľa je dostupných približne 2 GB.

Hodinky prepojíš so smartfón prostredníctvom Bluetooth 4.2. Vďaka tomu môžu hodinky prijímať notifikácie z aplikácií, umožňujú ti dvíhať hovor, čítať správy, či prehrávať hudbu do Bluetooth slúchadiel. Batéria má kapacitu 280 mAh a pri bežnom používaní vydrží až 5 dní. Pri zapnutom GPS je to samozrejme nižšie a výdrž je približne 1,5 dňa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom