Prehľad
Rozmery a hmotnosť

Veľkosť remienka 22 mm, 53,7 g

Displej

1.34" s rozlíšením 320 x 300 pixelov, krycie sklo Gorilla Glass

Čipset

Dvojjadrový 1,2 GHz

RAM

512 MB

Operačný systém

Vlastný

Pamäť

4 GB

Konektivita

WiFi, Bluetooth 4.0 LE, GPS s GLONASS

Batéria

280 mAh

Ostatné

Senzor tepovej frekvencie, Kompas, Certifikácie IP67, Aplikácia Amazfit Watch na správu

Plusy

+Krásny vzhľad
+Výdrž batérie
+Funkciami nabitý operačný systém
+Konektivita

Mínusy

-Čínština v OS
-Slabšia kvalita displeja

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
7.6
Displej
7.5
6.9
Výkon
8.5
7.8
Operačný systém
8.0
7.4
Výdrž batérie
9.0
8.1
Zhodnotenie

Smart hodinky Huami Amazfit Sport Watch sú v mnohých smeroch vynikajúce a k dokonalosti im chýba skutočne len veľmi málo. Toto odvetvie technologického priemyslu síce v poslednej dobe stagnuje, no práve táto novinka je vynikajúcim impulzom do budúcnosti.

8.6
Hodnotenie redakcie
7.6
Užívateľské hodnotenie
35 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Huami, Huami… Neznenie vám to povedome? Ak by ste trochu pátrali, zistili by ste, že táto spoločnosť patrí pod krídla čínskeho giganta Xiaomi a spolu majú veľmi blízky obchodný vzťah. Huami vyrába napríklad aj svetovo preslávené fitness náramky Mi Band a na tie nemôžeme povedať ani jedno krivé slovo. Od historicky prvých smart hodiniek Amazfit Sport Watch sú teda nemalé očakávania, ktoré sa bude snažiť táto novinka potvrdiť, no aj vyvrátiť v našej podrobnej recenzii.

Žiaľ, trh so smarthodinkami značne stagnuje a potrebuje nový impulz, pomocou ktorého sa používatelia opäť vrátia k týmto zariadeniam. Huami Amazfit Sport Watch mali výborný rozbeh, a tak som bol pred používaním skutočne plný očakávaní. Dokázali ma aj po viac ako týždňovom používaní presvedčiť?

Balenie

Základ bez zbytočností navyše

huami-amazfit-watch-recenzia-7

Vzhľadom na to, že tieto smart hodinky sú predovšetkým cenovo výhodné, nemožno očakávať nijak luxusné alebo bohaté balenie. Základom je teda kartónová krabička, v ktorej ihneď zbadáme samotné hodinky. Vo vnútri sú už len dva oddelené priestory, ktoré obsahujú nabíjací adaptér so 4 pinmi, respektíve microUSB kábel. Ak by som to mal zhrnúť, balenie určite neurazí a spĺňa základné nároky.

huami-amazfit-watch-recenzia-8

Konštrukcia a dizajn

Športové s dávkou luxusu

huami-amazfit-watch-recenzia-19

Pri predstavení si určite mnohí povedali, že Huami Amazfit Sport Watch sú prekrásne hodinky, ktoré kombinujú športové elementy so štipkou luxusu navrch. A musím im dať absolútne za pravdu. Prvé zoznámenie sa s hodinkami sprevádzalo niekoľko minútové odhaľovanie každého centimetra, pri ktorom som si povedal: „Wau, to je ale nádhera.“ Úplnou čerešničkou na torte je fakt, že rám hodiniek je vyrobený z keramického skla, ktoré zvyšuje odolnosť voči škrabancom.

huami-amazfit-watch-recenzia-2

22 mm remienok je na druhej strane vyrobený z kvalitnej gumy, ktorá si stále drží vysoký štandard. Štandardizovaný rozmer teda umožňuje veľmi jednoduchú zmenu remienka. Vpredu operuje 1,34-palcový displej. Z fotografií sa pravdepodobne zdalo, že je úplne okrúhly, no opak je pravdou a naspodku sa nachádza hrubší čierny predel, ktorý narúša kruhový tvar. Na bočnej strane je tlačidlo, pomocou ktorého prebúdzate hodinky a zapínate / vypínate zariadenie.

huami-amazfit-watch-recenzia-6

Pocit z hodiniek pri nosení je vynikajúci. Hmotnosť 53,7 gramov je ideálna pre pohodlné nosenie a problém nerobí ani to, keď máte tenšie zápästie. Hodinky som nosil prevažne počas bežných dní ku klasickému oblečeniu, no môžem vám povedať, že problém im nerobí ani to, keď si oblečiete elegantnejšie sako alebo oblek. Kombinácia prvkov z oboch módnych „svetov“ je skutočne k nezaplateniu.

huami-amazfit-watch-recenzia-5

Konštrukciu zakončím pohľadom na spodnú stranu hodiniek. Práve tu sa nachádza snímač srdcového tepu, ktorý fungoval spoľahlivo počas celého testovania. Certifikácia IP67 zaručuje hodinkám odolnosť voči prachu a vode až do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút.

huami-amazfit-watch-recenzia-24

Displej

„Som neustále hore“

Ako som už spomínal, predná strana je vyplnená nie úplne okrúhlym 1,34-palcovým displejom s výsledným rozlíšením 320 x 300 pixelov. Odolnosť voči mikroškrabancom je zabezpečená vďaka kryciemu sklu Gorilla Glass. Celkovo je displej len priemerný a ničím výnimočným nezaujme. Čitateľnosť na priamom slnku je dostatočná, no farby a dojem z displeja sú veľmi fádne. Čierna prechádza do sivých farieb a pozorovacie uhly sú takmer nulové. Nejedná sa o zlý displej, no ani nijak veľmi neohúri. Oceňujeme však odozvu na dotyk, ktorá je takmer rovnaká ako na smartfónoch.

huami-amazfit-watch-recenzia-9

Vskutku jedinečnou vlastnosťou je funkcia, pri ktorej je displej neustále zapnutý v akomsi „stlmenom“ režime. Pri používaní máte teda neustály prehľad o informáciách z obrazovky a ak náhodou potrebujete s hodinkami intenzívnejšie pracovať, jednoducho rozsvietite displej, ktorý sa zobrazí už v klasickom režime.

Výkon a pamäť

Plynulosť nadovšetko

Huami Amazfit Sport Watch prichádzajú s dvojjadrovým 1,2 GHz procesorom, ktorému pri výpočtových operáciách v systéme dopomáha 512 MB RAM pamäte a až 4 GB interného úložiska, ktoré však nie je úplne celé dostupné a istú časť si vyhradzuje operačný systém. Dopredu vás poteším, že systém je odladený perfektne a na žiadne animácie nečakáte. Všetko je bleskové a zadanie akéhokoľvek príkazu je vykonané behom stotiny sekundy.

Operačný systém

Čínština všade, kam sa len pozriete

Softvérová časť hodiniek je zároveň dokonalá, no v súčasnosti aj nepoužiteľná, teda minimálna jeho časť. Počas testovania nebol ešte k dispozícii anglický jazyk, a tak som využíval hodinky v čínštine. Hádate správne, že po čínsky absolútne neviem. Krkolomné prechádzanie medzi nastaveniami striedalo otváranie Google Prekladača, v ktorom som sa aspoň trochu snažil pochopiť zmýšľanie hodiniek. Našťastie, a toto musím ešte zdôrazniť, asistenčná aplikácia Amazfit Sport Watch je preložená do anglického jazyka. Odkaz na stiahnutie nájdete tu.

huami-amazfit-watch-recenzia-18

Verím, že ak ste si hodinky zakúpili hneď po predstavení, čínština je veľkým problémom, no ako dočasné riešenie som našiel vynikajúcu stránku, na ktorej preložili všetky vlastnosti hodiniek do angličtiny. Aktualizácia s pridaným anglickým jazykom je prisľúbená a je len otázkou niekoľkých týždňov, kedy dorazí. Samotné správanie systému a intuitívne ovládanie vo mne zanechali fascinujúce dojmy. Prechádzanie medzi nastaveniami, ohromná funkčná výbava a krásne plynulé animácie mi neustále vyčarovali úsmev na tvári od ucha k uchu. Nové hodinky od Huami pracujú s vlastným operačným systémom, ktorý sa mierne podobá na Android Wear. Podľa môjho skromného názoru čínsky výrobca pridal oveľa praktickejšie funkcie aj pre športovo založených jedincov. Nájdeme tu teda prvky, ako stiahnutie notifikačnej lišty, takmer totožné menu s informáciami o WiFi sieti alebo informácie o hardvéri / softvéri hodiniek.

Aby bola recenzia plnohodnotná a aj užitočná, rozhodol som sa preložiť a v krátkosti aj popísať jednotlivé funkcie týchto smart hodiniek. Na záver si ešte ukážeme aj príslušnú aplikáciu na ovládanie, no poďme najprv na prvý krok, ktorým je spárovanie hodiniek so smartfónom. Kroky pre úspešné spárovanie sú nasledovné:

  1. Stiahnete si aplikáciu z odkazu vyššie a nainštalujete (treba povoliť inštaláciu z externých zdrojov)
  2. Povolíte Bluetooth a prvýkrát zapnete hodinky, ktoré automaticky ponúknu overovací QR kód
  3. V aplikácii Amazfit Watch treba tento kód naskenovať pre dokonalé spojenie smartfónu a hodiniek
  4. Následne môžeme hodinky naplno využívať so všetkými dostupnými vymoženosťami

Aplikácia

Aplikácia v angličtine je teda veľmi vítaným prvkom. Na hlavnej obrazovke vidíte, či sú hodinky pripojené, posledný čas synchronizácie a pre tých, ktorí si radi menia pravidelne vzhľad ciferníka, sú dostupné alternatívy. Výber je vskutku solídny a každý si môže vybrať ten pravý pre seba.

Aktuálna ponuka funkcií v aplikácii je veľmi strohá, no základ spĺňa na jednotku. Notification Settings, ako už názov napovedá, slúži na spravovanie notifikácií z aplikácií. Používateľ si môže zvoliť pokojne aj všetky nainštalované aplikácie a hodinky ho nijak neobmedzujú. Notifikácie sa dajú na hodinkách veľmi pekne prezerať, žiaľ, nemožno s nimi okrem vymazania nič iné robiť.

Oceňujem teda kvalitu zobrazovania, ktorá je na vysokej úrovni a na hodinkách krásne vidíte celý text notifikácie. Na druhej obrazovke „Applications“ sú dostupné predinštalované aplikácie na hodinkách. Upravovať sa dajú len dve – Počasie a Pohybové aktivity. Možno si poviete, že na smart hodinky je funkcií veľmi málo, no výrobcovi nič nebráni v tom, aby postupne popridával nové. O starostlivosti spoločnosti Huami som sa presvedčil niekoľkokrát, keď hodinky obdržali celkovo až 4 aktualizácie operačného systému.

huami-amazfit-watch-recenzia-15

Stiahnutím hornej lišty sa teda dostávame do pomyselnej notifikačnej oblasti, kde hneď na druhej obrazovke figuruje dôležitá informácia o aktuálnej kapacite batérie hodiniek. Používateľ si tiež môže nastaviť tichý režim na pripojenom smartfóne, respektíve sa dostávame do podrobnejších nastavení. Tieto nastavenia sú skutočne bohaté. Môžeme prezvoniť spárované zariadenie, pripojiť sa k inému zariadeniu cez Bluetooth, vyhľadať aktualizácie operačného systému, nastaviť podsvietenie displeja a dostupné sú tiež informácie o hodinkách, ako verzia softvéru alebo veľkosť interného úložiska.

„Swajpnutím“ zľava doprava sa dostávame k spusteniu merania rôznych športových aktivít. K dispozícii je klasické behanie, pokojná chôdza alebo turistika v horách. Po začatí vybranej aktivity sa automaticky spustí GPS. Používateľ má prehľad o všetkých detailoch svojej vykonávanej aktivity, pričom neoceniteľnou výhodou je aj neustále meranie tepu a efektné zapisovanie do grafu. Hodinky môžu signalizovať dosiahnutie vami nastaveného cieľa a odomykať tým ocenenia, ktoré síce neslúžia k ničomu konkrétnemu, no jedná sa o veľmi milé potešenie po úspešnom zvládnutí aktivity.

Mňa osobne najviac očaril merač srdcového tepu, ktorý bol vybavený neskutočným množstvom nastavení a funkcií. Po úspešnom odmeraní sa hodinky automaticky spýtajú, pri akej príležitosti ste merali, aký je váš zdravotný stav a ako sa cítite. Pri mojom prvom meraní som ostal doslova na niekoľko sekúnd zaskočený. Ešte nikdy som nezažil tak podrobné monitorovanie stavu používateľa pri jednoduchom meraní srdcového tepu.

huami-amazfit-watch-system-prelozeny-9

Podrobné merania pokračujú aj pri štatistikách z krokomera. Hodinky zobrazia počet prejdených krokov za deň, v tabuľke porovnanie s ostatnými dňami a aj to, koľko percent ste sedeli a koľko percent ste sa pohybovali. Znamená to teda, že už pri bežnom chodení každý deň napríklad do práce máte k dispozícii veľmi podrobné štatistiky.

V neposlednom rade treba spomenúť špičkový kompas, ktorý ukazuje aj aktuálny tlak vzduchu, zemepisnú šírku / výšku a dĺžku. Huami Amazfit Sport Watch s pokojným svedomím odporúčam aj skúseným horolezcom či pre vášnivých turistov, ktorí radi spoznávajú krásy štítov a hôr.

Výdrž batérie

Jednoznačne najväčšie lákadlo

Plnohodnotné smart hodinky určite postrádajú dlhšiu výdrž batérie a zväčša sa pri týchto zariadeniach bavíme maximálne o 2 dňovej výdrži a aj to je len prípad tých najlepších na trhu. Novinka z dielne Huami však dokáže majiteľov potešiť aj výdržou na jedno nabitie, ktorá sa vyšplhala až na 6 dní, počas ktorých som hodinky intenzívne využíval. V útrobách hodiniek sa skrýva batéria s kapacitou 280 mAh.

huami-amazfit-watch-recenzia-20

Hodinky boli neustále spárované so smartfónom, spravoval som cez ne notifikácie a niekoľkokrát som odmeral tep pri kratších športových aktivitách. V prípade, že ste ešte náročnejší používateľ, hodinky vám určite vydržia minimálne tých 4-5 dní. Na druhej strane, ak plánujete hodinky využívať len symbolicky a hrajú pre vás skôr módnu rolu, viac ako týždňová výdrž nebude nereálna.

Konektivita

Takmer sa vyrovná smartfónom

Amazfit Sport Watch nepochybne zaujmú aj obšírnejšou ponukou konektivity, ktorá sa takmer vyrovná bežnému smartfónu. V ponuke je teda plnohodnotné WiFi, GPS s GLONASS pre čo najpresnejšie a najpodrobnejšie dáta z fitness aktivít v prírode spolu s Kompasom, a tiež aj energeticky nenáročné Bluetooth 4.0 LE. Práve vďaka Bluetooth si môžete veľmi jednoducho hodinky spárovať so slúchadlami a počúvať tak uložené pesničky v 4 GB internej pamäti hodiniek.

huami-amazfit-watch-recenzia-11

Záver

Huami Amazfit Sport Watch: Majú obrovský potenciál

Recenzovanie takýchto smart hodiniek, ktoré ešte stále neukázali svoj plný potenciál, je nesmierne ťažké. Kvality spoločnosti Huami netreba ešte raz vyzdvihovať a na trhu je len veľmi málo podobných hodiniek s tak bohatou funkcionalitou. Mňa osobne najviac zaujal vzhľad s dokonalým konštrukčným spracovaním a bohatá softvérová výbava operačného systému, aj keď je v súčasnosti len v čínštine, no ako som spomínal, angličtina je na ceste a do hodiniek môže doraziť ktoroukoľvek z nasledujúcich aktualizácií.

huami-amazfit-watch-recenzia-16

Miernym sklamaním je však kvalita displeja, ktorá je síce dostatočná na plnohodnotné používanie, no medzi elitu rozhodne nepatrí. Ak by som si mal ešte raz zhrnúť všetky a pre a proti, tieto smart hodinky odporúčam kúpiť aj po zvážení problému s lokalizáciou operačného systému. Na trhu je skutočne len málo takýchto zariadení, ktoré splnia preferencie množstva používateľov. Huami Amazfit Sport Watch si môžete zakúpiť za 150 € v našom partnerskom e-shope GearBest.com.

huami-amazfit-watch-recenzia-31

Kúpiť Huami Amazfit Sport Watch za 150 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom