Tesla včera pristúpila k razantnému kroku a plošne v celej Európe zvýšila ceny za nabíjanie na staniciach Supercharger. V niektorých prípadoch dosiahol nárast aj viac ako 50 %. Slováci dnes môžu nabíjať za 0,66 €/1 kWh, no ceny vo zvyšku Európy sa pohybujú na úrovni od 0,56 €/1 kWh (Španielsko) až po 0,74 €/1 kWh (Belgicko).

Sieť nabíjacích staníc Supercharger sa tak razom stala jednou z najdrahších v Európe. V špecifických prípadoch je dokonca drahšia ako Ionity. V sieti Ionity totiž môžu zákazníci nabíjať skrz rôzne roamingy, kedy ich môže vyjsť 1 kWh energie aj na menej ako 0,40 €. Bez mesačných poplatkov a roamingu môžu zákazníci v tejto sieti nabíjať od 0,69 €/1 kWh (Francúzsko) do 0,79 €/1 kWh (Slovensko vrátane väčšiny európskych krajín).

Výhoda siete Ionity spočíva v tom, že práve skrz nabíjaciu kartu od predajcu auta je nabíjanie v tejto sieti neporovnateľne lacnejšie. Napríklad cez kartu Mercedes me Charge za smiešny mesačný poplatok 4,90 € nabíja zákazník na Ionity za 0,51 €/1 kWh. S mesačným paušálom za 17,90 € už stojí 1 kWh energie na Ionity iba 0,30 €.

Napokon sú tu ponuky ako v prípade roamingu ZSE Drive, kedy za hodinu nabíjania zaplatíš 25 € bez ohľadu na množstvo prenesenej energie, čo môže byť v niektorých prípadoch tou najvýhodnejšou formou nabíjania na dlhých cestách vôbec.

Nabíjanie sa už vyrovná tankovaniu auta
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP