Ver tomu alebo nie, no aj tak obrovský videoherný gigant ako Nintendo raz za sto rokov urobí krok vedľa. Jedným z najhorších prešvihov spoločnosť zažila len niekoľko rokov dozadu, kedy uviedla na trh komerčný prepadák Wii U. Svetový magazín Kotaku však poukázal na vianočný zázrak – vydanie takmer novej hry na prelome novej dekády pre túto odpísanú konzolu.

Wii U je doteraz považovaná za druhý najhorší krok Nintenda v jeho histórii, ktorý komerčne síce nepohorel tak škaredo ako osemdesiatkový Virtual Boy, no svoje predajné čísla by si najradšej nechal pre seba.

Konzola bola neúspešná najmä kvôli slabej štartovacej ponuke hier, zle odkomunikovanom marketingu, kedy si hráči mysleli, že ide len o doplnok pre konzolu Wii a hlavne, takmer nulovej podpore tretích strán. Všetky tieto faktory v konečnom dôsledku prinieslo veľkému N len zisky z predaja ani nie 14 miliónov predaných kusov.

O spackanom potenciáli si už asi počul, tak sa teda vráťme k snáď poslednej vydanej hre na Wii U. Ide o záležitosť Drop It: Block Paradise a celú túto frašku podtrhuje fakt, že hra na konzolu v Európe vyšla už v roku 2017. Minulý týždeň však táto logická jednohubka vyšla na konzolách registrovaných pre americký región za 2 doláre.

Nenechaj si ujsť
Posledný klinec do rakvy najhoršej hry roka: Hráčom miznú predmety, na vine sú hackeri

Všetkým fanúšikom japonských hier je jasné, že Wii U odišlo na onen svet v roku 2017, kedy ho nahradil terajší šampión Nintendo Switch. Neoficiálny pohreb však konzola zažila vydaním poslednej vlastnej hry, a to The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mnohí však už teraz odhadujú, že vyššie spomínaná hra je posledná, aká v našich končinách na Wii U vyjde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom