Fallout 76 stihlo v tomto roku ešte jedno nešťastie. Ku kope problémov sprevádzajúcich tento MMO titul sa pridali ešte aj útoky hackerov, na ktoré sa začali sťažovať hráči na oficiálnom subreditte.

Hráči, ktorí chceli voľné dni využiť hraním sa na nukleárnom pieskovisku univerza Fallout došli po spustení hry k nemilému zisteniu. Ako sa na reditte sťažujú, došli do svojho úplne vybieleného inventáru, bez akejkoľvek stopy po zmiznutých predmetoch. Viacerí používatelia sa domnievali, že išlo o nepríjemný bug, ktorý by po spätnom obhliadnutí sa na históriu hry nebol ničím nezvyčajným, keďže hra si prešla technologickým peklom.

Po hlbšom preskúmaní problematiky sa však prišlo na koreň problému. Hru napadli šikovní hackeri a tí vynašli spôsob, ako okradnúť zúfalých hráčov pri bežnom hraní na verejných serveroch. Všetky zbrane, brnenia a predmety, ktoré hráči držali v inventári, sú aj teraz v ohrození a jediný spôsob, ako sa momentálne dá pred útokmi chrániť, je uložiť tento digitálny majetok fanúšikov MMORPG do úložných boxov.

Nenechaj si ujsť
Mafia IV odkrýva nové detaily: Princíp hrania podobný realite a príbeh zasadený do Las Vegas

Hráči sa sťažujú, že sa nevedia pred takýmito útokmi brániť. Podľa všetkého hackerovi stačí, aby bol v blízkosti postavy v hernom svete a bez akéhokoľvek varovania alebo signálu ho o všetky jeho predmety obral. Najhoršie na tom je, že Bethesda sa k tomuto problému ešte nevyjadrila a nezačala ho riešiť, no vzhľadom na momentálne obdobie sviatkov si dovolíme tvrdiť, že ani tak skoro nezačne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom