Ak máš zlý pocit, že si raz za čas dopraješ nejaký in-game doplnok, prípadne otvoríš platenú truhlu v obľúbenej hre na telefóne, vôbec to nemusíš riešiť. Vždy si totiž môžeš spomenúť na čínskeho hráča, ktorý do hry Justice Online investoval viac než milión dolárov a nakoniec o svoju investíciu takmer prišiel. 

Ako informuje Kotaku, vášnivý čínsky hráč investoval do svojej postavy v MMORGP hre Justine Online viac než 1,4 milióna dolárov. Aj keď možno pri pohľade na astronomickú čiastku nechápavo krútiš hlavou, oveľa úsmevnejšie pôsobí skutočnosť, že bohatý fanúšik o svoju postavu v hre omylom prišiel.

Nadupanú hernú postavu totiž požičal svojmu kamarátovi, ktorý mu ju následne chcel predať nazad prostredníctvom platformy NetEase za 55 138 dolárov. Pri pridávaní postavy do ponuky portálu však druhý spoločník spravil chybu a omylom ju ponúkol za smiešnych 552 dolárov. Ponuku, ktorá sa neodmieta, si okamžite všimol iný návštevník stránky a postavu za 1,4 milióna odkúpil za pár stoviek.

Čínsky boháč tak prišiel o všetko, so stratou sa však podľa Screenrant nehodlal zmieriť a podal žalobu na (pravdepodobne už bývalého) kamaráta a platformu NetEase. Nasledovali rozhovory medzi všetkými zúčastnenými stranami a nakoniec prišlo k mimosúdnemu vyrovnaniu.

Prečítaj si aj
Aká je herná budúcnosť? Budeš potrebovať veľa peňazí a neobíde ťa sledovanie

NetEase transakciu zrušil, postavu Justice Online vrátil pôvodnému vlastníkovi, ten si však za svoju chybu priplatí, keďže musí kupcovi uhradiť náhradu škody v hodnote takmer 13 000 dolárov. Ak má však niekto 1,5 milióna na utrácanie v hre, pár tisíc navyše ho pravdepodobne príliš trápiť nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom