Spoločnosť Mozilla je jedným z popredných tvorcov internetových prehliadačov, ktoré sa rozšírili do celého sveta. Na svojom konte už má niekoľko rôznych verzií, ku ktorým teraz pribudne ďalšia. Pre pomenovanie nového prehliadača Mozilla nevyužije zaužívaný názov a prideliť mu môže nový, ktorý vychádza z kódového označenia projektu.

Ďalší prehliadač z dielne Mozilly ale nebude podľa všetkého určený pre desktopové počítače, či notebooky. Jeho hlavným zameraním majú byť Android smartfóny, kde môže byť využitý ako prostriedok pre súkromné prehliadanie webu. Obsahovať by totiž mal aj súkromný režim, ktorý nesleduje aktivitu používateľa.

Mozilla pripravuje novinku bez označenia Firefox

Táto funkcia ani dnes ešte nie je u všetkých prehliadačov úplným štandardom a nenájdeme ho napríklad ani v Opere Touch. Projekt s kódovým označením „Fenix“ tak môže čoskoro rozšíriť ponuku prehliadačov Mozilly. Jeho oficiálne pomenovanie by pritom malo byť rovnaké ako názov samotného projektu. Ako sa ho spoločnosť rozhodne skutočne pomenovať uvidíme až po jeho sprístupnení. Už teraz však ponúka niekoľko prehliadačov Firefox, no nie všetky sú dostupné pre celý svet.

Nenechaj si ujsť
Microsoft Edge môže s novou funkciou rapídne zvýšiť svoju základňu používateľov. Ponúkne ju ako prvý prehliadač vôbec

Známa Mozilla Firefox je vlajkovou loďou medzi jej prehliadačmi. Okrem tejto aplikácie sú na zozname aj Firefox Rocket a Firefox Klar, ktoré sú však dostupné iba pre vybrané regióny. Firefox Focus zasa ponúka jednoduchý režim s odľahčeným prostredím. K týmto titulom tak o nejaký čas pribudne aj nová Mozilla Fenix, na ktorej vývojári pracujú od minulého mesiaca.

Reč o dostupnosti pre iPhony a iPady so systémom iOS ale zatiaľ ešte nepadla. Ostáva tak naďalej otázne, či spoločnosť vyvinie tento prehliadač iba pre Androidy, alebo ho sprístupní aj konkurenčným Apple zariadeniam. To sa však dozvieme až po jeho vydaní, ktoré ešte nebolo oznámené a zatiaľ nie sú známe ani funkcie, či možnosti, ktorými bude Mozilla Fenix vynikať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom