Reklamy sú dnes takmer všade. V novinách, televízii, popri cestách a hlavne na internete. Práve na internete sú najviac rozšírené, nakoľko tu ľudia trávia najviac času. Zároveň sa tu ako na jedinom médiu dá zabrániť ich zobrazovaniu a to formou rôznych blokovačov reklám.

Tým najznámejším je bezpochyby AdBlock, ktorý je dostupný na všetkých prehliadačoch. Známy je predovšetkým v klasickej desktopovej verzii, kde si mnoho používateľov bez neho nedokáže predstaviť svoje fungovanie. Postupne sa však dostáva aj na mobilné zariadenia, a to nie len AdBlock, ale vlastné formy predstavujú aj samotné prehliadače či rôzne tretie strany.

AdBlock Plus pre Microsoft Edge

Prehliadač Edge, už ako jeho názov napomína, ide o produkt spoločnosti Microsoft. Predstavený bol spoločne s Windows 10 ako nástupca Internetu Explorer. Aj keď zo začiatku nešlo o nič svetoborné, postupne sa tento prehliadač dotiahol na Firefox či Chrome. Dnes už ide o plnohodnotný nástroj na prehliadanie internetu a dokonca sa dostal aj na mobilnú platformu. Dostupný je ako pre systémy iOS, tak aj pre Android. V najbližšej aktualizácii je pre používateľov pripravená špeciálna funkcia, pri ktorej bol priamo do aplikácie integrovaný AdBlock Plus. Pôjde o možnosť priamo v nastaveniach a nevyžaduje žiadnu dodatočnú inštaláciu.

Funkcia je dostupná už aj teraz v rámci beta testovania. Ide o významný krok, nakoľko žiadny ďalší prehliadač AdBlock neobsahuje priamo v nastaveniach. Chrome síce obsahuje vlastné riešenie blokovania reklám, no nie je tak účinné a agresívne ako AdBlock. V Mozille je blokovanie možné len v inkognite a prehliadač od Samsungu pre Android vyžaduje dodatočnú inštaláciu.

Spopularizovanie prehliadača

Tento krok by tak mohol významne pomôcť k spopularizovaniu samotného prehliadača. V prípade systému Android dosiahla aplikácia nedávno míľnik 5 miliónov stiahnutí, čo je však nič oproti Mozille (100 miliónov) či Google Chrome (1 miliarda). Aplikáciu rozhodne odporúčame vyskúšať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom