Veľký súboj medzi konkurenciou neprebieha len na poli streamovacích služieb, kde sa stretávame so stále novými hráčmi na trhu. Bohatú ponuku od rôznych poskytovateľov nájdeme aj pri internetových televíziách. Tentokrát sme sa detailne pozreli na populárnu službu Sledovanie.TV, ktorú sme testovali v uplynulých týždňoch.

Streamovacie služby sa pýšia bohatou ponukou vlastného obsahu. Niektorým používateľom v ich prípade môže chýbať aj klasické televízne vysielanie, ktoré kombinuje možnosť sledovania obsahu na viacerých platformách a zariadeniach s možnosťou spätného prehrávania a jeho sledovania vo vysokej kvalite. Spojením týchto možností tak majú v tomto smere internetové televízie navrch aj v porovnaní so streamami.

Zobraziť celú galériu (12)
SledovanieTV/FonTech

Ich nesmiernou výhodou je tiež mobilita, teda možnosť zobrať si obľúbenú reláciu kamkoľvek na cesty, hoci je pravdou, že v týchto časoch používateľ ocení najmä pozeranie na viacerých zariadeniach v pohodlí domova. Začiatkom tohto roka sme ti priniesli detailný pohľad na známu službu Lepšia.TV a v neskôr sme otestovali aj jej hlavného rivala na trhu, službu SledovanieTV.sk. Aká je?

Široká ponuka programov aj doplnkových balíkov

V internetovej televízii SledovanieTV nájdeme bohatú ponuku programov, ktoré svojim obsahom pokrývajú všetky žánre. Celkovo služba ponúka až 139 televíznych staníc, ktoré sú vysielané vo FullHD alebo až 4K kvalite.

Po otvorení aplikácie, či už na smartfóne, tablete, počítači alebo v smart TV, má používateľ k dispozícii veľké množstvo najrôznejších programov, od dokumentárnych staníc, cez spravodajské kanály, známe české a slovenské televízie, až po erotické alebo hudobné stanice.

Dostupnosť jednotlivých programov však záleží na vybranom predplatnom balíčku. Služba ponúka Základný, Štandardný a Prémiový balík staníc, ktoré sa okrem ceny líšia aj kvalitou samotného vysielania či doplnkovým obsahom služieb. Súčasťou týchto balíkov sú tiež rádiostanice, 7-dňový archív programov a sledovanie na 2 hlavných spárovaných zariadeniach (smart televízie alebo boxy) a vedľajších zariadeniach, ktorými sú smartfóny alebo počítače.

V základnom balíku je k dispozícii 73 vybraných staníc, medzi ktorými nájdeme všetky známe české a slovenské televízie, spolu s niekoľkými detskými a zahraničnými kanálmi. Tento balíček môže používateľ využiť na prvý mesiac len za 0,1 € a neskôr zaplatí prijateľných 5,99 € mesačne.

Ako bonus je na prvý mesiac prístup k HBO GO zadarmo. Obsah v tomto balíku môžeš súčasne sledovať vo FullHD kvalite, pričom v prípade nahrávania vysielania je tu k dispozícii 50 hodín nahrávok, ktoré je možné pozrieť kedykoľvek.

Vyšším predplatenými programom je štandardný balík, ktorý však prednedávnom zdražel z pôvodných 9,99 € na 11,99 €. S ním prichádza do ponuky ďalších 30 TV kanálov. Väčšina ostatných možností je rovnaká.

Aj v tomto balíčku teda nájdeme 50 hodín priestoru pre nahrávanie obsahu a vysielanie vo FullHD. Tentokrát už ale nie je v ponuke HBO GO na prvý mesiac zadarmo. V porovnaní so základným balíkom však v štandarde služba ponúka navyše stanice ako Cartoon Network, JOJ Cinema, FilmBox, AXN, TLC, Discovery, CNN či MTV a ďalšie.

Najvyšším predplatným je potom Prémiový balíček, ktorý predplatiteľom odomyká plný prístup ku všetkým televíznym programom. Tu je obsah možné sledovať vo FullHD alebo až 4K kvalite. Zároveň sa s týmto balíkom zvyšuje aj priestor pre nahrávanie obsahu a miesto 50 hodín ako v predošlých programoch je tu až 120 hodín pre natáčanie vysielania. K tomu sa pridáva ako bonus aj ponuka filmov z Edisonline a HBO GO s predplatným v cene. Za najdrahšie predplatné však zákazník zaplatí 20,99 €.

V porovnaní s týmito balíkmi však v konkurenčnej službe Lepšia.TV nájde používateľ už od základov neobmedzené nahrávanie obsahu. Okrem trojice hlavných balíkov má SledovanieTV v ponuke aj celý rad doplnkových balíkov rozdelených do kategórií podľa ponuka programov. Všetky z nich nájdeš v priloženom zozname.

Doplnkové balíky služby SledovanieTV:

 • Športový – 8,49 €
 • Relaxxx – 9,99 €
 • HBO GO online – 4,99 €
 • HBO + HBO GO – 9,50 € (0,10 € na prvý mesiac)
 • Filmový – 5,59 €
 • HBO Megapack SK – 10,90 €
 • FilmBox OD – 1,80 €
 • Maďarský balíček SK – 3,10 €
 • Ruský balíček – 3,90 €
 • Mojich 7 – 6,49 €
 • FilmBox OD – 1,80 €
 • FilmBox + FilmBox OD – 5 €
 • Edisonline Sledovanie – 6 €

Popri týchto dodatočných balíkoch si môže zákazník mesačne predplatiť aj rozšírenie pre sledovanie vysielania na viac ako 2 hlavných zariadeniach (smart TV, Android TV alebo Apple TV). Za tretie zariadenie zaplatí 3,49 € na mesiac a pre pripojenie celkovo 4 hlavných zariadení zaplatí 6 € mesačne.

Skvelá aplikácia pre každé zariadenie

Počas dlhodobého používania som si obľúbil fungovanie služby vo všetkých aplikáciách, ako vo webovej verzii, tak aj v aplikáciách pre smartfón, tablet a smart TV. Okrem týchto zariadení ponúka SledovanieTV aj možnosť zakúpenia vlastného set-top boxu s Androidom.

V každom prípade som sa stretával s príjemným, prehľadným a používateľsky prívetivým prostredím, v ktorom som vždy našiel to, čo som hľadal. Prostredie mobilnej aplikácie sa zobrazuje ako na šírku, tak aj na výšku, čo mi pri konkurenčnej službe Lepšia.TV pri používaní chýbalo.

Vyhovovalo mi aj to, že prostredie služby je prispôsobené pre každé zariadenie zvlášť a nie je rovnaké na tablete, webe a smartfóne ako pri konkurencii. SledovanieTV má taktiež v nastaveniach možnosť prispôsobenia poradia kanálov a výber tých najobľúbenejších.

Kvalitou prehrávania nesklame, poteší aj 4K

Pri prehrávaní obsahu som nezaznamenal najmenší problém s jeho kvalitou, ktorá bola vždy dostatočne vysoká. Obsah som mohol sledovať vo FullHD a taktiež je tu podpora 4K. Ultravysoké rozlíšenie je však skôr „marketingovým ťahom“, nakoľko ho pri bežnom pozeraní napríklad na smartfóne, tablete či počítači používateľ nevyužije.

V prípade sledovania na televízore so 4K rozlíšením je to ale iná „káva“. Pre úsporu dát na cestách je dostupný aj režim nižšej SD kvality, kedy je obsah prehrávaný pri nízkom dátovom toku 1,2 Mbit/s. Kvalitu prehrávanie je možné vybrať v nastaveniach alebo priamo po spustení filmu.

Internetová televízia s bohatými možnosťami

Služba SledovanieTV je silným konkurentom pre mnohými obľúbenú LepšiuTV. Každá z nich však má svoje pre a proti, no účelom tejto recenzie nebolo ich priame porovnanie. V závere môžem konštatovať, že SledovanieTV ponúka medzi internetovými televíziami nadštandardné možnosti.

Používateľ si tu nájde takmer 140 TV staníc (v najvyššom balíku), vysokú kvalitu prehrávania, možnosť nahrávania obsahu, veľký výber z doplnkových balíkov aj týždňový archív. Jednoducho všetko, čo by očakával a ešte aj niečo naviac. Záleží však len na ňom a jeho nárokoch, aký balík si vyberie a aké možnosti bude potrebovať.

Loading...

Loading…

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom