Na tohtoročnom MWC v Barcelone bol predstavený zaujímavý smartfón z dielne spoločnosti Energizer, ktorý prišiel s doteraz nevídanou kapacitou batérie. Tá mala až 18 000 mAh, čo sa však výrazne podpísalo na hrúbke a celkovom dizajne smartfónu.

Používatelia sa neustále sťažujú na nedostatočnú kapacitu batérie, čo sa nepriaznivo prejavuje na celkovej výdrži na jedno nabitie, ktorá len výnimočne presahuje jeden deň. Výrobca Energizer sa preto rozhodol ísť do rizika a na MWC v Barcelone predstavil Energizer Power Max P18K Pop, ktorý bol jedným slovom extravagantný.

Možno si si pri pohľade naň položil otázku, kto by chcel takýto smartfón? No ako sa zdá,  že takmer nikto. Ako informuje The Verge, na crowdfundingovej stránke Indiegogo sa naň vyzbieralo ledva jedno percento z požadovanej sumy a celý projekt tak nakoniec padá.

Peniaze budú vrátené, vývoj však bude pokračovať ďalej

Samotný smartfón mal hrúbku niečo vyše 25 milimetrov, čo je viac, než majú dnešné notebooky, nie to ešte smartfóny. Z pohľadu parametrov sa však nejednalo o vyslovene zlé zariadenie, no jeho rozmery a váha negovali výraz mobilný telefón. Jeho cieľom bolo uspokojiť hlasy tých používateľov, ktorí požadovali väčšiu kapacitu batérie. Aj pre nich to zrejme bolo až príliš, nakoľko záujem o smartfón bol minimálny.

Z celkovej sumy 1 070 331 € bolo vyzbieraných len 13 384 €, čo je chabé jedno percento. Zakúpiť si tento smartfón sa rozhodlo len 11 ľudí, pričom väčšina z nich bola zrejme recenzenti, ktorí to brali len ako recesiu. Francúzska spoločnosť Avenir Telecom, ktorá za vývojom smartfónu stojí, sa preto rozhodla kampaň ukončiť a všetky peniaze vráti ľuďom späť.

Indiegogo

Oznamuje však, že aj naďalej sa bude snažiť priniesť v tomto smartfóne vylepšenia, a to hlavne v oblasti jeho hrúbky. Či tak skutočne spraví, je ale otázne, nakoľko veľa ľudí sa zhoduje na tom, že v skutočnosti ani nikto neveril tomu, že sa takúto sumu podarí vyzbierať a naschvál bola nastavená tak vysoko. Hlavným cieľom bolo zaujať pozornosť ľudí, čo sa určite aj podarilo a o tomto smartfóne sa rozprávalo ešte dlho po jeho predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom