Xiaomi dnes organizuje veľkú konferenciu, na ktorej predstavuje niekoľko svojich nových zariadení. Medzi nimi sa objavuje aj nová verzia nadstavby operačného systému MIUI. Práve svoj upravený systém predstavilo Xiaomi hneď na úvod. Čaká nás hneď niekoľko noviniek.

MIUI 10 prichádza so širokým využitím umelej inteligencie

Xiaomi do svojej nadstavby vo vyššej miere implementuje technológiu umelej inteligencie. Tá bude používateľovi uľahčovať prácu so systémom. Na základe strojového učenia bude predpokladať správanie majiteľa Xiaomi smartfónu, čím skráti čas načítavania aplikácií na minimum. Xiaomi okrem toho uviedlo aj vynoveného virtuálneho asistenta, ktorý môže napríklad čítať správy či navigovať.

Bokeh efekt aj s jedným fotoaparátom

Umelá inteligencia bude okrem zrýchľovania práce so systémom umožňovať vytváranie bokeh efektu. Ten poznáme primárne zo zariadení, ktoré disponujú duálnym fotoaparátom avšak v MIUI 10 si používateľ postačí aj s jedným snímačom. Spoločnosť ukázala niekoľko príkladov napríklad zo zariadení MI 5 a Note 2. Funkcia bude fungovať s predným aj zadným fotoaparátom.

Podpora pre natiahnuté displeje

Keďže očakávaný smartfón Xiaomi Mi 8 prichádza vôbec ako prvý od tohto výrobcu s výrezom v displeji, nová nadstavba sa viac sústreďuje aj na podporu plného využitia dostupného miesta. Maximálna efektívnosť bude dosiahnutá tak aj na obrazovkách, ktoré dnes bežne ponúkajú pomer strán 18:9, respektíve 19:9.

Podpora gest

S príchodom Androidu P sa dočkáme v Androidoch natívnej podpory gest, Xiaomi však na tejto funkcii pracuje už dlhšie a MIUI 10 opäť prinesie ich rozšírenie. Zmiznú nám tak klasická trojica tlačidiel, ktoré plne nahradia gestá. Xiaomi prezentáciu prebehlo veľmi rýchlo a snáď sa za krátko dočkáme bližšej ukážky tejto funkcionality.

Horizontálne usporiadanie spustených aplikácií a ponuka pri dlhšom stlačení

Novinkou bude aj horizontálne usporiadanie po vyvolaní zoznamu spustených aplikácií. Používateľ tak získa väčší prehľad nad aplikáciami a jednotlivé úlohy môže zrušiť potiahnutím do strany. K dispozícii bude aj možnosť vyvolať ponuku s viacerými nastaveniami po dlhšom stlačení na jednotlivé ikony.

Kontrola všetkých smart zariadení v domácnosti

Xiaomi je známym výrobcom aj inteligentných zariadení pre domácnosť. Aj v tejto oblasti rozšíri MIUI 10 podporu pre ovládanie všetkých dostupných smart gadgetov ekosystému Mi. Ovládanie bude opäť jednoduchšie a rýchlejšie a používateľovi zaberie menej času.

Článok v prípade nových informácií aktualizujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom