Ohľadom ďalších iPhonov, ktoré k nám majú prísť na jeseň sa objavujú nové a nové informácie. Apple by nám mal predstaviť hneď trojicu nových smartfónov pričom ten najlacnejší bude možno ešte lacnejší.

Vyplýva to z najnovšej analýzy, ktorú poskytol odborník spoločnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, známy ohľadom úspešných predpovedí v súvislosti s Apple. Analytik pred časom uviedol, že najlacnejší iPhone, ktorý by mohol byť označený ako iPhone 9, príde s cenovkou na úrovni 700 dolárov. Teraz však svoje tvrdenie upravil a cena tohto smartfónu bude údajne ešte nižšia.

Aj verzia pre dve SIM

Podľa analytika ponúkne iPhone 9 podľa verzie cenovku na úrovni 550 a 650 dolárov. To je hodnota, na ktorú nie sme u Apple smartfónov vôbec zvyknutí. Spoločnosť má dosiahnuť okresanie cien u tohto modelu vynechaním určitých funkcií, spomína sa napríklad 3D Touch, a využitím LCD obrazovky namiesto drahšieho OLEDu. Tento model by mohol Apple pomôcť k rozvoju na trhoch ako je napríklad Čína, kde mu konkuruje mnoho vlajkových lodí s nižšou cenou.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Okrem toho Kuo ešte uvádza, že tento iPhone príde aj vo verzii s dualSIM konektivitou, ktorý bude približne o 100 USD drahší. Celkovo by podľa predpovede mohol Apple za rok predať až 120 miliónov kusov tohto zariadenia, čo je úchvatné číslo. Každopádne, stále ide len o analýzu a uvidíme, čo nám spoločnosť vedená Timom Cookom ukáže. Isté však je, že v súčasnosti sa im s iPhone X darí v zárobkoch kraľovať nad konkurenciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú