Na začiatku jari tohto roka ohlásil Google svoju novú streamovaciu službu pre videohry, ktoré chce prostredníctvom dátových centier a internetu sprístupniť hráčom. Tí už nebudú musieť ľpieť na drahom hardvéri, no podobné plány má aj konkurencia z Redmontu, informoval Engadget. Priamym protivníkom pre Google Stadia bude stream xCloud od Microsoftu, ktorý teraz demonštroval svoje možnosti pri hraní na Samsungu Galaxy S10.

Streamovanie filmov, seriálov a hudby sa stalo každodennou súčasťou nášho života a aktuálne máme k dispozícii hneď niekoľko veľkých služieb, ktoré nám ponúkajú bohatú ponuku obsahu. Podobnému osudu podľahli videohry, ktoré si čoskoro zahráme aj bez drahej techniky. Veľké spoločnosti ako Google, či Microsoft, majú v rukáve streamovacie služby, ktoré ponúknu možnosť zahrať si hry na rozličných zariadeniach za minimálny poplatok.

xCloud ponúkne streamovanie priamo z konzoly

Práve Google mal nedávno konferenciu, na ktorej prezradil bližšie detaily o službe Stadia, ktorá príde v novembri tohto roka. Microsoft teraz na konferencii E3 2019 toho o streame xCloud veľa neprezradil, no aspoň potvrdil, že s ňou vyrukuje ešte skôr ako konkurencia, konkrétne v októbri. Presný dátum ani cenu služby spoločnosť neprezradila. V princípe nebude od Stadie utekať ďaleko a používatelia si rovnako budú môcť zahrať hry na viacerých vybraných zariadeniach, prezradil Engadget.

xCloud však podľa Microsoftu umožní premeniť aj konzolu Xbox na herný server, ktorý bude môcť streamovať hranie hier z knižnice používateľa, vrátane Xbox Game Pass. To však robí so svojim PlayStation Remote Play aj Sony, no Microsoft by mal v tomto smere získať výhodu vďaka lepšej funkčnosti služby. Podľa informácií portálu The Verge spoločnosť už testovala aj ovládače pre Xbox spárované so smartfónmi, televízormi a počítačmi so streamom xCloud.

Nenechaj si ujsť
Toto sú najväčšie novinky z hernej konferencie E3

Na bližšie detaily o tejto novinke si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Microsoft však poskytol na konferencii E3 2019 náhľad toho, čo nás s xCloudom čaká. Účastníci si totiž mohli vyskúšať hranie hier Halo, Hellblade a ďalších titulov na Samsungu Galaxy S10. Microsoft pre portál Gizmodo prezradil, že xCloud bude podporovať aj staršie zariadenia a v prípade Samsungu bude v hre aj staršia S7-ka. Tým chce spoločnosť zlákať čo najviac potencionálnych používateľov.

Zobraziť celú galériu (2)
Booredatwork.com/YouTube

Stále však ostáva ešte vychytať všetky muchy, pretože ani demonštrácia hrania hier cez túto novú službu na smartfóne zatiaľ nefungovala 100 % a kvôli problémom s Wi-Fi signálom sa ukázala najkritickejšia zraniteľnosť týchto streamovacích služieb.

Všetko pôjde hladko, pokiaľ bude mať používateľ spoľahlivé pripojenie k internetu, na ktorom je závislý aj xCloud. Pokiaľ sa spojenie preruší, stratíme možnosť zahrať si svoju obľúbenú hru a nakoniec nám neostane nič iné, iba zapnúť počítače a konzoly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom