Vo svete technológií sme si už zvykli na zdravú rivalitu či konkurenciu, ktorá panuje medzi viacerými spoločnosťami. Nie vždy sa však jedná o produkty, akými sú smartfóny, tablety, notebooky, ale aj napríklad rôzne aplikácie či dokonca internetové prehliadače.

Aj pri internetových prehliadačoch sa používatelia rozdelili hneď na viaceré tábory, pričom každý využíva iný prehliadač z rôznych dôvodov. Jedným z nich napríklad Microsoft Edge, ktorý sa prvýkrát objavil pri predstavení operačného systému Windows 10. Edge predstavoval akúsi alternatívu k neslávne známemu Internetu Explorer, ktorý bol veľmi častým terčom kritiky a tá pokračuje aj dnes.

Kritika priamo od Microsoftu

Už dlhší čas je známe, že spoločnosť by bola najradšej, keby všetci používatelia prešli na Microsoft Edge. Pred pár dňami sa odborník na počítačovú bezpečnosť Microsoftu-Chris Jackson vyjadril na adresu prehliadača Internet Explorer slovami, že pri používaní tohto prehliadača ako predvoleného existuje nebezpečenstvo a používatelia by ho nemali používať.

Aj napriek tomu, že väčšina používateľov využíva napríklad Chrome, Firefox či Edge, stále je množstvo podnikov, ktoré pracujú s Explorerom, aj keď sa tomu ťažko verí. Síce do služby nie sú integrované nové webové štandardy, ktoré spôsobujú určité obmedzenia, napriek tomu sa pre používanie tohto prehliadača rozhodlo viacero firiem. Chris Jackson sa v tomto prípade vyjadril, že používanie IE na určitú prácu je v poriadku, no dúfa, že prehliadač nie je používaný permanentne aj na všetko ostatné.

Prečítajte si tiež!
Slovensko.sk prináša novinku pre používateľov. Zjednoduší im platbu za 58 služieb rezortu dopravy

Spoločnosť preto čoraz častejšie nabáda k prechodu z Explorera na Edge, no nie vždy sa to darí. Edge hneď na začiatku nezaujal stratégiou, nakoľko nebol k dispozícii pre systémy Windows 7 ani Windows 8, čo prinútilo množstvo firiem či pracovníkom IT zostať pri predchádzajúcej verzii, respektíve inom prehliadači. V súčasnosti sú však tieto problémy vyriešené a prechodu na Edge by mohol pomôcť aj prechod Microsfotu Edge na Chromium.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom