Už dlhé mesiace sa špekuluje o tom, že by Microsoft mohol vo svojom Windowse 10 spraviť jednu z najvýraznejších vizuálnych zmien od jeho predstavenia. Mnohými kritizované dlaždice v ponuke Štart by mohli vývojári v budúcnosti upraviť a nahradiť jednotnejším dizajnom. Predstavu o nový dlaždiciach ukázal aj Microsoft, ktorý ale avizoval, že na finálne rozhodnutie bude potrebovať spätnú väzbu od používateľov Windowsu 10X,  informuje The Verge.

Pohyblivé animované dlaždice sú súčasťou systému Windows 10 prakticky už od jeho premiéry pred takmer 5 rokmi. Svojou podobou odkazujú na dlaždice, ktoré sme kedysi stretávali v mobilnom systéme Windows pre smartfóny, ktorý však už Microsoft nepodporuje.

Microsoft zvažuje nový Štart. Starých dlaždíc sa však zatiaľ nezbavíme

Napriek tomu sa tento prvok v ponuke Štart vo Windowse 10 stále drží a zdá sa, že zmena tak skoro ani nepríde. Hoci by mnohí možno radi uvítali ich upravený dizajn, spoločnosť zatiaľ nie je úplne rozhodnutá. Microsoft už v tomto smere spravil ústupok, keď živé dlaždice odstránil zo systému Windows 10X, ktorý je určený pre prenosné zariadenia s dvomi displejmi.

Zobraziť celú galériu (3)
Takto by mohli vyzerať upravené dlaždice v ponuke Štart s jednotným dizajnom. Zdroj: Microsoft/Mixer

Nenechaj si ujsť
Windows 10 má úplne nové ikony v systéme. Takto vyzerajú

Ponuka Štart v tomto systéme sa od ponuky vo Windowse 10 zásadne líši, no firma prezradila, že v desktopovej verzii sa na takúto zmenu zatiaľ nechystá. Cieľom nového dizajnu je síce zjednotiť podobu celého menu a miesto dlaždíc s rôznymi farbami priniesť jednotvárnu podobu, no pôvodné dlaždice vo Windowse 10 zatiaľ naďalej ostávajú a používatelia ich budú môcť naďalej využívať, potvrdil Brandon LeBlanc z programu Windows Insider.

Takto vyzerá nová ponuka Štart v systéme Windows 10X. Zdroj: Microsoft

Jednou z možností by však podľa neho mohlo byť, že by si dizajn Štartu prispôsobili samotní používatelia podľa svojich preferencií. Zatiaľ však nie je jasné, ako sa spoločnosť rozhodne. Nový Windows 10X by mal Microsoft oficiálne priniesť spolu so zariadením Surface Neo s dvomi obrazovkami do konca tohto roka, informuje PCWorld. Istý čas teda môže trvať, pokým sa spoločnosť rozhodne zmeniť doterajšiu podobu dlaždíc a sprístupniť ich upravený dizajn aj pre Windows 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú