Microsoft začal zavádzať niektoré z nových farebných ikon, ktoré boli prvýkrát predstavené v systéme Windows 10X, už aj do klasického Windows 10. Tieto nové ikony sú obrovským rozdielom dizajnu plochých monochromatických ikon, ktoré sa sa vo Windowse nachádzali od roku 2015, informuje Windows Central.

Nové ikony aplikácií zodpovedajú zásadám tzv. Fluent dizajnu. Microsoft už v decembri odhalil stovky nových ikon, pričom všetky z nich boli oveľa pestrejšie a modernejšie ako tie, ktoré používali doteraz. Kalkulačka, Hudba Groove, Mail, Hlasový záznamník, Budíky a hodiny, Filmy a TV, a Kalendár sú prvé aplikácie, ktoré dostali novú ikonu, pričom všetky ostatné ich budú neskôr nasledovať.

Ako informuje The Verge, Microsoft tiež plánuje obnoviť základné biele logá aplikáciám ako napríklad Fotografie, ktoré by mali dostať pestrejšie farby a moderný vzhľad. Novú ikonu už dostal prehliadač Edge a rovnako aj balík Office má modernejšie logo.

Microsoft prepracoval aj ikony a dizajn balíka Office s novými možnosťami pre aplikácie Word, Excel, PowerPoint či OneNote. Tieto zmeny dizajnu sa rozšírili aj na mobilné verzie aplikácií z balíka Office.

Prečítaj si aj
Microsoft oslavuje obrovský úspech. Windows 10 dosiahol magickú hranicu používateľov

Všetky nové ikony budú používané hlavne vo Windows 10X, teda variante operačného systému určenom pre zariadenia s dvomi obrazovkami. Vo Windows 10 sa budú aktualizovať postupne. Zatiaľ nie je však vôbec jasné, či uvidíme aj nové logo Windowsu alebo pozmenený vzhľad ponuky Štart.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP