Prvú verziu aplikácie, ktorá umožňuje zrkadlenie aplikácií bežiacich na smartfónoch priamo do Windowsu 10 sme mohli vidieť ešte v máji na Build developer konferencii. Aktuálne však Microsoft už začal aplikáciu testovať.

Aplikáciu budú používatelia poznať vo svojich PC pod názvom „Your Phone“ (Tvoj Telefón). Ako prví budú môcť testovať aplikáciu používatelia smartfónov s operačným systémom Android. Za pomoci aplikácie budú schopní napríklad presunúť fotografie z telefónu priamo do aplikácií balíčka Office, alebo iných aplikácií Windowsu. Microsoft taktiež plánuje pridať podporu pre synchronizáciu prijatých textových správ a upozornení v telefóne tak, aby sa zrkadlili na priamo na počítač.

Používatelia Androidu budú prví, používatelia iPhonov si počkajú

Na to, aby aplikácia Tvoj Telefón fungovala, musí byť na smartfóne nainštalovaná aplikácia od Microsoftu. Tú istú aplikáciu dostanú aj používatelia smartfónov od Apple. Aj keď Microsoft tvrdil o zrkadlení obsahu z iPhonov už na spomínanej konferencii, zatiaľ prebieha test len na zariadeniach s Androidom. Fanúšikovia Apple si tak budú musieť počkať. Najnovší príspevok v blogu Microsoftu však napriek všetkému hovorí iba o pokračovaní v práci na funkciách počítača a nie o synchronizácii správ, fotografií a upozornení zo smartfónov.

Microsoft's "Your Phone" app for Windows 10

This Windows 10 app mirrors your phone’s features to your PC.

Gepostet von The Verge am Dienstag, 8. Mai 2018

Aplikácia je testovaná na budúcej aktualizácii Windowsu 10 Redstone 5

Nám ako používateľom zostáva iba dúfať, že sa Microsoft na svoje sľuby nevykašle. Zatiaľ len vieme, že aplikácia Tvoj Telefón je aktuálne testovaná ako súčasť ďalšej aktualizácie Windowsu 10. Tá by mala niesť kódové označenie Redstone 5 a mala by byť k dispozícii už v októbri. Stále však nie je jasné, či aplikácia bude priamo súčasťou tejto aktualizácie, alebo bude dostupná samostatne prostredníctvom Microsoft Obchodu po skončení testovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom