Používatelia starších verzií antivírusov Avast a AVG nebudú mať možnosť inštalácie najnovších aktualizácií Windows 10 vo verziách 1903 a 1909. Microsoft ich kvôli problémom s kompatibilitou zámerne pozastavil.

Portál BleepingComputer priniesol informáciu, že Microsoft kvôli problémom s kompatibilitou pozastavil aktualizácie na Windows 10 vo verziách 1903 a 1909. Americký gigant o probléme informoval na svojich stránkach pre identifikáciu známych problémov a notifikácií. Podľa vyjadrenia, Microsoft spolu s Avastom identifikovali problémy s kompatibilitou pre isté verzie antivírusových programov Avast a AVG.

Aktualizácie budú prístupné po aktualizovaní problémových antivírusov na novšie verzie

Problémami s kompatibilitou by mala byť ovplyvnená každá aplikácia od Avastu alebo AVG, ktorá obsahuje antivírusovú verziu 19.5.4444.567 alebo staršiu. Konkrétne by sa malo jednať o aplikácie, resp. programy AVG Antivirus FREE, AVG Internet Security, Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security, and Avast Premier.

Avast aj AVG už stihli na svojich stránkach o probléme informovať a poskytli tiež inštruktáž k vyriešeniu problému s aktualizáciami Windowsu 10.

Problémy s kompatibilitou starších verzií antivírusov sa neobjavili prvý krát

Prípady problémov s kompatibilitou najnovších aktualizácií systému Windows a antivírusových programov nie je ojedinelý. Problémy s kompatibilitou AVGAvast antivírusov v súvislosti s aktualizáciou systému Windows 10 hlásili používatelia ešte v auguste.

Problém s antivírusom Avast bol registrovaný aj pri Windows 10 vo verzii 1803. Rovnako sa problémom nevyhli ani aktualizácie systému Windows 7, ktorý nespolupracoval so staršími verziami antivírusov Symantec a Norton.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom