Spoločnosť vypustila veľkú aprílovú aktualizáciu pre počítače s Windowsom 10 ešte v závere apríla. Nové vylepšenia mali z posledného operačného systému Microsoftu spraviť ešte lepší nástroj pre používateľov, no niektorí z nich sa miesto toho stretli s nečakanými problémami. Počítače s antivírusovým programom Avast a s niektorými SSD diskami trpia po inštalácii aprílovej aktualizácie chybami systému, ktorý ostal neraz nefunkčný Microsoft už problém rieši.

Na sprístupnenie veľkej aprílovej aktualizácie Windowsu 10 pod označením „build 1803“ čakalo mnoho nadšených používateľov. Niektorí z nich sa však po inštalácii stretli s problémami, ktoré majú mať súvis s antivírusovým programom Avast. Systémové chyby nastali aj v prípade vybraných modelov SSD diskov od Intelu a Toshiby. Microsoft kvôli tejto situácii pre niektoré počítače aktualizáciu dočasne zastavil.

Ďalšia problémová aktualizácia Microsoftu

Chyby, ktoré Windows 10 vo verzii 1803 spôsobil počítačom s antivírusovým programom Avast, mali neraz za následok celkový pád systému, miznutie ikon pracovnej plochy, alebo problém pri načítavaní z uvítacej obrazovky. Spočiatku sa hovorilo iba o tom, že táto chyba zasahuje práve zariadenia s antivírusom Avast. Neskôr boli odhalené ďalšie prípady. Obdobné problémy hlásili aj majitelia zariadení, ktoré sú vybavené SSD diskami Intel rady 600p a 6000p. Windows 10 sa po aktualizácii stal prakticky nepoužiteľným aj v niektorých prípadoch počítačov s SSD diskami série XG4, XG5 a BG3 od Toshiby.

Nenechaj si ujsť
Windows XP 2018 Edition je operačný systém, ktorý by mal Microsoft okamžite začať vyrábať. Je výborný

Microsoft sa už spojil so spoločnosťou Avast, ale aj výrobcami SSD pamätí. Náprava celého problému je však ešte v štádiu riešenia. Postihnutým používateľom tak zatiaľ neostáva nič iné, iba sa vrátiť na predošlý Windows 10 vo verzii 1709 zo zálohy. V prípade výrazného poškodenia systému je však nutná čistá inštalácia, ktorá ale zmaže všetky uložené dáta. Majitelia počítačov s antivírusom Avast sa môžu taktiež chybu pokúsiť vyriešiť odinštalovaním programu, aktualizáciou operačného systému a nasledovnou inštaláciou antivírusu.

Nedávno sa však objavilo aj niekoľko prípadov, kedy Windows 10 po aprílovej aktualizácii spôsoboval problém počítačom s antivírusom AVG. Množstvo zasiahnutých používateľov ale zatiaľ nie je veľké, a tak ostáva len dúfať, že sa Microsoftu v spolupráci s ostatnými spoločnosťami podarí situáciu čím skôr vyriešiť. Stretol si sa s podobným problémom po poslednej aprílovej aktualizácii aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom