Pred pár dňami ohlásil tento gigant v softvérovom priemysle svoje rozhodnutie napredovať. Z toho dôvodu spoločnosť prezradila, že sa pripravuje kúpiť online službu, ktorá je domovom miliónov vývojárov a ich projektov. Microsoft chce kúpou startupu GitHub a jeho spojením so službou Azure získať prevahu nad Amazonom v oblasti cloudových služieb.

Spoločnosť Billa Gatesa už teraz ponúka rad služieb a nástrojov pre programátorov, ktoré sa stretli s veľkou obľubou. Jednotlivé programy dokážu vývojárov efektívne prilákať k ďalším službám, ktoré sú s inými produktami skvelo integrované. Jedným z najpopulárnejších je Microsoft Azure, teda cloudová výpočtová služba, ktorý umožňuje vytvárať, testovať a sprostredkovať rôzne aplikácie a služby v globálnom merítku.

Microsoft sa chystá tromfnúť Amazon v oblasti cloudových služieb

Ani to však spoločnosti zatiaľ nestačí, aby dokázala poraziť rýchlo rastúceho hráča na cloudovom trhu, Amazon. Svojho najväčšieho protivníka sa teraz Microsoft chystá prekonať kúpou cloudového open-source startupu. GitHub si u svojich používateľov spravil skvelú povesť a tí ho s radosťou využívajú pri svojej práci. Microsoft chce na svoju stranu pritiahnuť práve takýchto nadšených vývojárov. Kvôli GitHubu dokonca Microsoft v minulom roku zavrhol svoj vlastný projekt Codeplex.

Nenechaj si ujsť
Legendárny program pre Windows 3.0 z 90-tych rokov sa vracia. Microsoft sprístupnil zdrojový kód

Kúpa tohto startupu za 7,5 miliárd dolárov by mu však priniesla nesmierne výhody a otvorila cestu k miliónom nových vývojárov. Prvé kroky obe spoločnosti urobili už tento mesiac, keď ohlásili integráciu svojich služieb. Nesmiernou výhodou je však možnosť programátorov využiť GitHub aj pre kolektívnu spoluprácu na vyvíjanom softvéri. Doterajším problémom pre mnohých bolo spúšťanie samotných projektov, ktoré aj po kódovaní a odladení bolo potrebné stiahnuť a rozbehnúť priamo na počítači.

Integrácia služieb Microsoftu a startupu GitHub tak umožní softvéru bežať priamo v cloude, čím by spoločnosť zabila dve muchy jednou ranou. Týmto spôsobom sa môžu vývojári do tejto cloudovej služby zamilovať ešte viac a Microsoft by našiel väčšie využitie pre svoj Azure. Uzavretím tejto kúpy začne cloudový biznis spoločnosti napredovať, čím sa jej podarí tromfnúť Jeffa Bezosa a jeho Amazon. Microsoft navyše prezradil, že už urobil isté kroky vpred. Tým sa chcel presvedčiť, či je GitHub stále otvorenou platformou.

Softvér vládne svetu

V Silicon Valley, centre všetkých najväčších technologických spoločností a ich programátorov, nie je ničím nezvyčajným, aby mali pracovníci svoj vlastný profil v službe GitHub. Ba priam naopak, tento profil je takmer nevyhnutnosťou pre každého úspešného vývojára. Softvér sa totiž stal kľúčovým prvkom modernej doby a biznisov, ktoré spoločnostiam zarábajú miliardy. Investovať do GitHubu 7,5 miliárd dolárov by pre Microsoft bolo rozumným rozhodnutím, ktoré sa mu onedlho môže zúročiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom