Od doby, kedy používatelia pracovali na svojich počítačoch s týmto programom, sa toho veľa zmenilo. Spoločnosť z Redmontu však chcela do moderného sveta opäť priniesť trocha nostalgie. Microsoft zverejnil zdrojový kód starého Správcu súborov, ktorý fungoval na historickom Windowse 3.0, no teraz si ho môžeme vyskúšať aj na poslednej 10-ke.

90-te roky minulého storočia priniesli do sveta technológií mnoho noviniek, ktoré sa stali pre túto dobu špecifické. V začiatkoch vzniku operačného systému Windows stavil Microsoft v jeho verzii 3.0 pri prehliadaní súborov na Správcu súborov. Softvér využívajúci niekoľko okien umožňoval používateľom pracovať s viacerými priečinkami naraz.

Správca súborov z Windowsu 3.0 sa vracia

Postupom času sa však tento legendárny program poriadne menil, no svoje miesto mal vo Windowse takmer 10 rokov. Aby Microsoft starším používateľom pripomenul staré časy rokov 90-tých, zverejnil pre všetkých zdrojový kód. Na Githube tak každý môže pod licenciou MIT OSS získať tento program, ktorý už bude možné spustiť v novom Windowse 10.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/File Manager

Nenechaj si ujsť
Microsoft spravil výrazný krok k poskytnutiu kvalitného herného zážitku aj na slabších zariadeniach

Tento nápad spoločnosti ale nepotešil každého. Pre niekoho sú takéto projekty iba zbytočnosťou a nevenujú im veľa pozornosti. Iných však môže toto prekvapenie od Microsoftu potešiť, a tak si aspoň zaspomínajú, aké to bolo využívať Správcu súborov pred viac ako 20 rokmi. Niekoho by však rozhodne nadchli aj ďalšie „historické“ programy, ktoré by bolo možné spustiť na moderných systémoch. Aký starý softvér by si si rád opäť vyskúšal?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom