Microsoft na svojej konferencii X019 predstavil kopec zaujímavých titulov a pokračovaní, vyčnieva medzi nimi najmä novo ohlásený titul francúzskeho štúdia Dontnod. Hlavná postava bude totiž podľa Daily Mail transgender, čo sa doposiaľ v hernom svete nestalo.

Vývojárov Dontnod  medzi hráčmi preslávil predovšetkým osobitý a originálny kúsok Life is Strange, ktorý by sa mal čoskoro dočkať pokračovania. Zdá sa, že druhý diel nie je jediným projektom, na ktorom sa francúzski borci v posledných rokoch podieľali, a na zmienenej konferencii predstavili aj príbehovú novinku s názvom Tell me why.

Podobne ako Life is Strange bude aj nová hra silne orientovaná na príbeh, v čele ktorého sa ocitnú identické dvojčatá Alison a Tyler.

Tí vyrastali v malom mestečku na Aljaške, no po kľúčovej príbehovej udalosti sa ich cesty rozdelili. Po desiatich rokoch sa dvojica súrodencov opätovne stretáva a bude úlohou hráča, aby odhalil šokujúce okolnosti, ktoré ich rozdelili. Hrateľné majú byť obe postavy, hráč sa bude do minulosti vracať pomocou ich zdieľaných spomienok, keďže Alison a Tyler sú silne prepojení. Prostredie bude otvorené, hráč bude postupne preskúmavať mestečko, v ktorom dvojičky vyrástli, zoznamovať sa s miestnymi obyvateľmi a dotvárať si obraz o udalostiach cez dialógy s nimi.

Ako informuje The Guardian, hra má byť inšpirovaná slávnym filmom Butterfly Effect (Efekt motýľa), v ktorom sa Ashton Kutcher vracal do svojej minulosti a snažil sa zmeniť kľúčové udalosti. Vždy po návrate do prítomnosti však zistil, že aj tá najmenšia zmena môže vyvolať sled dramatických a neželaných udalostí. Príbehová premisa novej hry znie mimoriadne zaujímavo, už pri Life is Strange nám vývojári ukázali, že s citlivým materiálom pracovať vedia a majú talent pre rozpovedanie osobných príbehov.

Ako však sami hovoria, Tell me why je vďaka transgender hrdinovi úplné iná liga a s materiálom, detailmi príbehu i jeho celkovým zobrazením museli pracovať nanajvýš citlivo. To potvrdil aj režisér hry Florent Guillaume, ktorý priznáva, že námet im začal prerastať cez hlavu a museli na pomoc privolať odborníkov.

Páčil sa nám koncept a boli sme odhodlaní držať sa ho. Získali sme množstvo informácií, komunikovali sme s komunitou, chceli sme pochopiť ich príbehy. Spolupracovali sme aj s charitatívnou organizáciou Glaad, ktorá úzko spolupracuje s veľkými mediálnymi spoločnosťami ohľadom zobrazenia LGBT+ komunity. Zo začiatku sme boli hrozne naivní a v mnohom nám títo ľudia pomohli, vrátane úpravy scenára, postáv a rozpovedania príbehu ľuďom.

Prečítaj si aj
Age of Empires IV sa predstavuje veľkolepým trailerom

Tell me why teda bude okrem originálneho poňatia príbehu vyčnievať aj skutočnosťou, že Tyler, jeden z dvojičiek, je transgender. Podľa Daily Mail ide o historickú udalosť, keďže nikdy pred tým sa takáto postava v hlavnej úlohe veľkej hry nepredstavila.

Dôležitosť momentu podčiarkuje aj transgender herec August Aiden Blacks, ktorý stvárni herného Tylera. Adams hovorí, že vytvorenie hlavnej trans postavy posúva latku pre LGBTQ komunitu, ktorá bola v hernom svete až doteraz opomínaná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom