Milovníci real-time stratégií majú dôvod na radosť. Microsoft totiž na hernej konferencii X019 predstavil nový diel Age of Empires, ktorá žáner vo veľkom definovala. Zatiaľ nevieme, kedy sa štvrtý diel dostane do ponuky obchodov, odohrávať sa však bude v stredoveku, informuje Polygon

O Age of Empires IV sme vedeli už od roku 2017, kedy bol titul oznámený úvodným trailerom. Ten však pozostával iba z kreslených animácií a prakticky nič z hry neukazoval. Až po viac než dvoch rokoch sa ku nám konečne dostala plnohodnotná ukážka hry a môžeme povedať, že vzbudzuje veľké nádeje na ďalší kvalitný prírastok.

Gameplay zábery predstavujú obliehanie stredovekého hradu a môžeme v ňom vidieť stret armád Anglicka v úlohe obrancov a dobyvačného Mongolska, ktoré si na nové územie robí nárok. Ďalšie hrateľné národy budú samozrejme časom pribúdať, ukážka naznačuje, že tvorcovia z Relic Entertainment zostali verní zaužívaným konceptom výstavby a správy jednotiek.

Microsoft tiež predstavil nové herné štúdio s názvom World’s Edge, ktoré bude zodpovedné za spravovanie ďalších projektov z univerza Age of Empires. Tie budú, podobne ako štvrtý diel, aj naďalej vydávané spoločnosťou Xbox Game Studios. Isté je zatiaľ vydanie na PC, Digitaltrends však hovorí sa aj o možnom porte na novú konzolu od Microsoftu, ktorá má byť dostupná budúci rok a zatiaľ ju poznáme ako Xbox Scarlett. Dátum vydania Age of Empires IV nateraz nepoznáme, určite si naň ešte chvíľu počkáme.

Čakanie si nateraz môžeš skrátiť pri Age of Empires 2, ktoré sa dočkalo novej remasterovanej verzie a v recenziách si odnáša krásne známky. Age of Empires II: Definitive Edition je od dnes dostupné na Steame a vo Windows Store, okrem 4K rozlíšenia a textúr vo vyššom rozlíšení prináša aj úplne novú kampaň s názvom The Last Khans, ktorú si si doteraz nikde zahrať nemohol. Hor sa do dobývania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom