Boj medzi konzolovými platformami trvá už nejaký čas a svoje majú vždy čo povedať Sony, Microsoft aj Nintendo. Práve posledne dvaja menovaní sa ale teraz spojili, aby ešte efektívnejšie zosmiešnili výrobcu Playstation, a to v téme, ktorá je v súčasnosti veľmi horúca.

Len pred pár dňami totiž na hráčskom trhu opäť rezonovala téma crossplay hrania. Výraznejšie sa o probléme hovorilo v súvislosti s uvedením mimoriadne obľúbeného titulu Fortnite na konzolu Nintendo Switch. Týmto krokom štúdio Epic Games opäť rozšírilo podporu pre jednotlivé platformy a umožnilo ďalším gamerom vychutnať si hru na svojom preferovanom zariadení.

S tým logicky vstúpila na pretras téma crossplay hrania, teda hrania online medzi gamermi na rôznych platformách. Odlišný postoj voči väčšine prezentuje v tomto smere práve Sony. Japonská spoločnosť totiž neumožňuje takúto formu hrania a (zatiaľ) používateľom Playstation nepovoľuje stretnúť sa s hráčmi z iných platforiem. Bližšie sme už o tom písali v predchádzajúcom článku.

Nepriateľ nepriateľa je môj priateľ

A práve na tento krok teraz vtipne poukázali dvaja úhlavní konkurenti. Microsoft aj Nintendo totiž prekvapivo spojili svoje sily a vytvorili reklamu, kde prezentujú možnosť crossplay hrania Minecraftu na svojich platformách.

Netreba však veľmi hádať, na čo v skutočnosti chceli poukázať a ktorého konkurenta zosmiešňujú. Určite zaujímavé bude sledovať, ak sa Sony tiež rozhodne reagovať a vyrovná sa nejakou vtipnou reklamou so svojimi konkurentami. Uvidíme teda, aký ďalší vývoj nás na trhu s konzolami čaká, súčasná situácia ale ponúkla celkom nečakaných spojencov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom