Facebook neprestáva inovovať. Ďalšou novou funkcionalitou četovania majú byť podľa portálu The Verge dočasné správy, ktoré používateľom zmiznú automaticky po otvorení.

Režim zmiznutia (v angličtine Vanish Mode) je jednou zo súčastí veľkej zmeny dizajnu spred niekoľkých týždňov. Funkcionalita by mala podľa dostupných informácií prichádzať medzi používateľov postupne, a to ako do Messengera, tak aj do Instagramu.

Ďalšia funkcionalita prebratá zo Snapchatu

Jednorazové správy sú špecifický mód pre četovacie aplikácie Facebooku, kedy po prečítaní textovej správy, pozretí fotky alebo videa, emotikonu alebo hlasovej nahrávky, daná správa automaticky nenávratne zmizne.

Zdarným príkladom je funkcionalita Directu na Instagrame, ktorý už dlhšiu dobu ponúka posielanie fotiek alebo videí s možnosťou len jednorazového pozretia.

Pominuteľné četovanie je ďalšou funkcionalitou Facebooku, prebranou od Snapchatu. Ten ako prvý predstavil dočasné zdieľanie fotiek a videí, ktoré ako dnes už vieme, následne prebral Facebook a Instagram.

Podľa článku The Verge z minulého roka, Facebook sa momentálne sústredí na prechod z konzumácie noviniek a obsahu ostatných používateľov, na zabezpečenú súkromnú komunikáciu. Takáto forma správ je tak jedným z hlavných článkov, ako zabezpečiť komunikáciu jednotlivcov v online prostredí.

Zobraziť celú galériu (1)
messengernews.fb.com

Nový režim bude zabudovaný v obidvoch aplikáciách a dá sa kedykoľvek vypnúť a zapnúť. Momentálne je funkcionalita dostupná len pri komunikáciách jednotlivcov a nezabúda sa ani na ochranu konzumentov, pričom škodlivé správy bude možné aj po ich pozretí označovať a nahlasovať Facebooku.

Podobne ako nedávno sprístupnený tmavý režim Facebooku na smartfónoch, pominuteľné správy budú do aplikácií prichádzať vo vlnách, pričom Spojené štáty a niekoľké vybrané krajiny majú funkcionalitu v Messengeri dostupnú už od včera. Kedy funkcionalita začne vychádzať v prostredí Instagramu, zatiaľ známe nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú