Facebook počas pandémie zintenzívnil svoje kroky k uľahčeniu komunikácie cez mobilnú aplikáciu Messenger, pričom nedávno priniesol aj možnosť zdieľania obrazovky počas hovoru. Najväčšia sociálna sieť sa však najnovšie zamerala na ochranu osobných údajov a priamo do Messengera prináša známu funkciu zabezpečenia, ktorá umožní aplikáciu jednoducho uzamknúť, upozornil The Verge.

Facebook do Messengera po novom pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia četov, ktorú už dobre poznáme. Ide o funkciu s názvom Zamknutie aplikácie, ktorá umožňuje aplikáciu uzamknúť po určitom čase alebo ihneď po uzavretí.

O implementácii tejto možnosti sociálna sieť informovala ešte minulý mesiac. Teraz toto zabezpečenie prináša prvým používateľom.

Zatiaľ len pre iOS

Pri následnom otvorení aplikácie je potom na prístup potrebná jedna z metód overenia, ako napríklad Face ID alebo Touch ID. Facebook žiadne biometrické údaje neukladá.

Táto funkcia je súčasťou balíka zmien určených na ochranu osobných údajov, ktoré do Messengera smerujú, pričom aplikácia odteraz v nastaveniach ponúka vlastnú sekciu Súkromie, kde nájdeš všetky bezpečnostné nástroje vrátane zoznamu zablokovaných používateľov či nastavení príbehov.

Nenechaj si ujsť
Twitter potvrdil následky útoku. Hackeri získali prístup aj k správam ľudí

Zamknutie aplikácie je momentálne k dispozícii iba na iPhonoch a iPadoch a do systému Android ho Facebook plánuje implementovať v najbližších mesiacoch.

Na rad prídu ďalšie bezpečnostné novinky

Spoločnosť tiež informovala, že pripravuje ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré plánuje čoskoro testovať. Pôjde napríklad o možnosť nastavenia toho, ktorí používatelia môžu poslať správu alebo zavolať priamo, ktoré nové správy pôjdu do sekcie Žiadosti o kontakt a kto nemôže používateľa kontaktovať vôbec.

Podobná funkcia je už k dispozícii v aplikáciách Instagram a WhatsApp, avšak Facebook zatiaľ neprezradil, kedy by mala prísť aj do Messengera.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom