Twitter po minulotýždňovom útoku uviedol, že hackeri, ktorí sa nabúrali do ich systému, pravdepodobne čítajú správy až z 36 účtov. Jeden z napadnutých účtov má patriť úradníkovi z Holandska, informuje Reuters.
Minulý týždeň sme informovali o veľkom hackerskom útoku na najväčšie účty na Twitteri.
Terčom útoku sa stalo mnoho prominentných amerických osobností, medzi nimi napríklad Elon Musk, Bill Gates, Kanye West či Barack Obama. Prostredníctvom týchto účtov hackeri žiadali o zaslanie BitCoinu na účet s tým, že ľuďom sa vráti dvojnásobok.
Twitter potvrdil únik správ po hackerskom útoku
Jednalo sa samozrejme o podvod, pričom si mali zarobiť viac ako 100-tisíc dolárov (v prepočte zhruba 88-tisíc eur). Twitter potom uviedol, že vyšetruje, či hackeri ukradli súkromné dáta používateľov, vrátane súkromných správ.
No zlé predtuchy sa naplnili a včera Twitter uviedol, že hackeri pravdepodobne čítajú správy až z 36 účtov, pričom jeden z napadnutých účtov má patriť úradníkovi z Holandska. V príspevku však Twitter ostatných ubezpečil, že nemá žiadny náznak, že boli získané súkromné správy od iných vysokopostavených úradníkov.
We believe that for up to 36 of the 130 targeted accounts, the attackers accessed the DM inbox, including 1 elected official in the Netherlands. To date, we have no indication that any other former or current elected official had their DMs accessed.
— Twitter Support (@TwitterSupport) July 22, 2020

Hackeri manipulovali so zamestnancami Twitteru, aby sa dostali do účtov Gatesa aj Muska
Avšak Twitter neodpovedal na otázku, či sa medzi 36 účtami, na ktorých majú hackeri prístup k správam, nachádzajú aj overené účty. Je teda pravdepodobné, že hackeri majú prístup k správam niektorých slávnych ľudí. Prípad sa už dostal do rúk americkému Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI).
Twitter zároveň uviedol, že na účtoch, ku ktorým hackeri získali prístup, by mohli vidieť telefónne čísla a e-mailové adresy, avšak nie predchádzajúce heslá. Ako informuje CNN Business, aj keď bol útok sám osebe pomerne veľký, stále mohol byť iba špičkou ľadovca s rozsiahlymi bezpečnostnými dôsledkami.
Odborníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa obávajú, že bitcoinový podvod môže maskovať oveľa horšie narušenie údajov, ktoré sa týka osobnej komunikácie najmocnejších ľudí na svete.
Cyber

Po zapnutí ihneď začali komunikovať s Ruskom. Britská vláda dala školákom notebooky plné malvéru

Výtržníčka z Washingtonu chcela predať ukradnutý notebook ruským tajným službám. Vyšetruje ju FBI

Alza čelila masívnemu DDoS útoku, vypadol web aj aplikácia. Vieme, čo sa presne stalo

AKTUALIZOVANÉ Matovičovi volali podvodníci. Falošná „technická podpora“ Microsoftu to skúšala aj na premiéra
