Mercedes rozširuje svoj rad plug-in hybridných vozidiel o tri nové modely. Ako informuje automobilka na svojom webe, jedná sa o modely CLA Coupé, CLA Shooting Brake a kompaktné SUV GLA.

Trojica týchto nových hybridných modelov tak dopĺňa už tak širokú radu plug-in hybridov, ktorú nemecká automobilka ponúka popri klasických modeloch so spaľovacími motormi. Už dávnejšie rodinu hybridov v podaní Mercedesu rozšírili aj modely z triedy A a triedy B, konkrétne sa jedná o A 250 e, A 250 e v karosárskej verzii sedan a B 250 e.

Mercedes-Benz

Všetky nové hybridy sú vybavené úplne rovnakým elektrickým systémom pohonu tretej generácie, čiže dosahujúpribližne rovnaké výsledky zrýchlenia, dojazdu, spotreby či emisií. Mierne odchýlky však spôsobujú rozdiely v hmotnosti a aerodynamike jednotlivých modelov.

Mercedes-Benz

Elektrický pohon dodáva vozidlám až 75 kW čistého výkonu. Základom je však vo všetkých vyššie spomenutých modeloch 1,33-litrový štvorvalec s výkonom 118 kW a krútiacim momentom 250 Nm. Systémový výkon noviniek predstavuje až 160 kW a krútiaci moment 450 Nm. Batéria s kapacitou 15,6 kWh sa nabije pomocou Wallboxu od Mercedesu približne za hodinu a 45 minút, na rýchlonabíjačke sa na 80 % kapacitu nabije batéria za 25 minút. Samozrejme je však aj viacstupňová rekuperácia.

Mercedes-Benz

Výhodou plug-in hybridov je ich schopnosť jazdiť výhradne na elektrický pohon. Mercedes sľubuje dojazd na elektrinu približne 70 km podľa štandardu NEDC a maximálna rýchlosť pri elektrickej jazde je limitovaná na 140 km/h. Zaujímavým údajom je tiež zrýchlenie z 0 na 100 km/h v prípade týchto plug-in hybridov, ktoré sa pohybuje v rozmedzí od 6,6 sekúnd v prípade najživšieho A 250 e, až po 7,1 sekúnd v prípade väčšieho SUV GLA 250 e.

Mercedes-Benz

Pekným údajom na papieri sú tiež hodnoty priemernej spotreby a hodnoty vyprodukovaných emisií. Už na prvý pohľad je ale asi všetkým jasné, že takéto výsledky spotreby môžeš pri bežnej jazde dosiahnuť len veľmi ťažko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom