Meizu Pro 6 oficiálne: Luxusný dizajn, 3D Press displej, 10-jadro a cena 340 €

banner-pro-5
Po mnohých únikoch a špekuláciách dnes konečne verejnosť dostala to, po čom tak dlho túžila. Novo predstavené Meizu Pro 6 je špičkový stroj, ktorý je najlepším príkladom elegantnosti a prémiovosti najvyššej kategórie. Čo to vlastne najnovší Meizu smartfón ponúka?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Určite nás na prvý pohľad zaujme precízne spracovaná konštrukcia opäť v celokovovom prevedení. Meizu sa rozhodlo nanovo skonštruovať plastové predeliy kvôli anténam. Predely sú teraz jednotnejšie a skvele zapadajú do celej koncepcie smartfónu. Na prednej strane nájdeme 2.5D zahnutie po celom obvode.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-pro-6-konstrukcia

meizu-pro-6-3meizu-pro-6-2
K lepšej ergonómii pri držaní v ruke pomáha aj elegantne zahnutá zadná strana a hrúbka len 7,25 mm, čo z Pro 6 robí najtenší Meizu smartfón doteraz. Displej dostal tie najvyššie parametre a svetoví giganti sa musia mať na pozore.

meizu-pro-6-displej

Panel je typu Super AMOLED od Samsungu, čo má za následok brilantné zobrazenie čiernej a nízku minimálnu hodnotu jasu, ktorá je na úrovni 3 nitov. Naopak maximálny jas dosahuje 450 nitov a kontrastný pomer je 10000:1. Na 5,2-palcovej uhlopriečke je FullHD rozlíšenie plne postačujúce a rámiky okolo displeja dosahujú len 0,7 mm!

meizu-pro-6-3d-press

Novo pridanou funkciou je 3D Press, čiže displej citlivý na tlak. Vývojári spoločnosti pridali rôzne skratky a vylepšenia, ktoré vyťažia z tejto novinky maximum. Napríklad pri dlhšom podržaní nad ikonou vstavaného prehliadača vyskočí malá ponuka, v ktorej nájdeme skratky a rýchly prístup k dôležitým funkciám. Meizu taktiež uvolní SDK pre vývojárov a nový 3D Press budú môcť zakomponovať do svojich aplikácií.

meizu-pro-6-hw

meizu-pro-6-antutu
Srdcom Meizu Pro 6 sa stal dávnejšie potvrdený MediaTek Helio X25 spolu so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 32 GB úložiskom. Podpora USB 3.1 zaručí vysoké prenosové rýchlosti a oproti predchádzajúcej generácii je to opäť o krok vyššie. Nový high-end Pro 6 taktiež integruje rýchlonabíjaciu technológiu mCharge 3.0, ktorá disponuje výkonom 24 W a smartfón dobije za neuveriteľných 60 minút. Kapacita akumulátora je 2560 mAh. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné poistky, ktoré zaručia, že batéria nestratí na kvalitne ani po niekoľkých mesiacoch intenzívneho používania.

meizu-pro-6-nabijanie

Zadná strana sa stala domovom pre 21 MPx Sony IMX230 fotoaparát, ktorý však prešiel niekoľkými významnými vylepšeniami. Šošovka o niečo menej vystupuje z tela a náchylnosť na poškodenie bola výrazne zredukovaná. Teasery nás pred predstavením oboznámili s tým, že Meizu vyvíja nové technológie, ktoré vylepšia zábery počas nočných hodín. High-tech vlastnosťou je 10 LED diód usporiadaných do kruhu a sú rozdelené podľa farebnej variácie. Čiže prisvetľovacia dióda je rozdelená na studené a teplé farby. Spolu s laserovým zaostrovaním a špeciálnymi ISP algoritmami sa tak stáva fotoaparát v Meizu Pro 6 ozajstnou exkluzivitkou.

meizu-pro-6-exkluzivne2

Prvé fotografie vytvorené s Meizu Pro 6:

meizu-pro-6-5
HiFi audio s integrovaným digitálnym dekóderom a operačným zosilňovačom sa starajú o dych berúci audio zážitok. DualSIM je opäť samozrejmosťou a podpora pre LTE Cat.6 s teoretickými prenosovými rýchlosťami 300 Mbps očaria každého. Podporované frekvencie zatiaľ nie sú známe, no očakávať môžeme tradičnú trojicu európskych frekvencií, čiže 1800, 2100 a 2600 MHz. Meizu Pro 6 príde s cenou 2499 yuanov, čo je približne 340 €.

meizu-pro-6-6

Zdroj: Meizu

Pošli nám TIP na článokNovinky