Technológia rýchleho nabíjania v Meizu Pro 6 nebude poškodzovať batériu

banner-pro-5

Na dnešnom trhu s mobilnými zariadeniami sa stala veľko-kapacitná batéria, schopná čo najrýchlejšieho nabitia prakticky nevyhnutnosťou v prípade, ak má dané zariadenie zožať úspech medzi spotrebiteľmi. A tak väčšina najvýkonnejších smartfónov súčasnosti prichádza s technológiou rýchleho nabíjania. Výnimkou, ako odhaľuje posledný teaser výrobcu, nebude ani Meizu Pro 6, ktorý uvidíme už 13. apríla.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nie je to len informácia o prítomnosti rýchleho nabíjania v najnovšom produkte Meizu, ktorá sa objavila na ďalšom reklamnom plagáte zariadenia. Meizu zároveň odkazuje na použitie technológie, ktorá zaistí, že batéria nebude počas procesu nabíjania poškodzovaná. Poukazuje pritom na fakt, že ostatné spoločnosti sa často chvália skvelými rýchlosťami nabitia zariadenia, no nespomínajú zníženie životnosti batérie, ktorý takýto proces zapríčiňuje. Meizu Pro 6 má využívať vlastnú technológiu rýchleho nabíjania, nazývanú aj mCharge (v tomto prípade mCharge 2.0), vďaka ktorej má batéria vo vnútri zariadenia ostať počas nabíjania nepoškodená. Možné je aj použitie rýchleho nabíjania od MediaTeku s názvom Pump Express a implementovanie určitej ochrany batérie.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>meizu-mcharge-2

Text teaseru doslova hovorí: „Povedia vám (výrobcovia) časy najrýchlejšieho nabitia, prečo sa však nezmienia o životnosti batérie?“.

V súčasnosti je na trhu dostupných viacero technológií rýchleho nabíjania od rôznych výrobcov, ide napríklad o Quick Charge od Qualcomm, Pump Express firmy MediaTek, či Super VOOC využívaný spoločnosťou OPPO. Prvé dva spomínané postupy používajú vysoké napätie na zrýchlenie procesu nabíjania, no práve to často vedie ku generovaniu nadmerného tepla, ktoré životnosti batérie neprospieva. Na druhej strane, VOOC rýchle nabíjanie spoločnosti OPPO využíva nabíjačku s nízkym napätím 5 V, ktoré udržuje produkciu tepla na minime a životnosť batérie sa tak neznižuje. Meizu Pro 6 by teda malo prísť s podobnou technikou využitia nízkeho napätia ako OPPO.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]