MediaTek Helio X25 oficiálne predstavený: Premiérovo ho uvidíme v Meizu Pro 6

Teraz čítate
MediaTek Helio X25 oficiálne predstavený: Premiérovo ho uvidíme v Meizu Pro 6

banner-pro-5
Dnes prebieha v Číne mimoriadne dôležitá konferencia procesorového giganta, spoločnosti MediaTek. Verejnosť však nečakala žiadne extra novinky a práve o to prekvapujúcejšie je predstavenie nového procesora MediaTek Helio X25.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nový čipset je akýmsi vylepšením aktuálnej vlajkovej lode MediaTek Helio X20, ktorý má zatiaľ veľké problémy s adaptáciou na trhu. Samotný predstavitelia spoločnosti vedia, že X20-ka je krok vedľa a museli rýchlo jednať. Dnes teda svetu predstavili nový high-end procesor Helio X25, ktorý je vyrobený 16 nm výrobnou technológiou. Úpravy sa udiali vo frekvenciách, ktoré boli mierne navýšené. Zmena sa najviac dotkla najvýkonnejších jadier Cortex-A72, ktoré dostali pracovnú frekvenciu vysokých 2,5 GHz. Upravený bol aj grafický akcelerátor, ktorý disponuje taktom 850 MHz.

helio-x25

Šokujúceho odhalenia sme sa dočkali po nástupe vrchného predstaviteľa spoločnosti Meizu, Bai Yongxianga, ktorý oznámil, že ich nadchádzajúca vlajková loď Meizu Pro 6 ponúkne práve procesor MediaTek Helio X25. Po včerajších informáciách, že smartfón bude pracovať so Snapdragonom 820 nás táto správa poriadne šokovala. Krok týmto smerom je dôkazom veľmi úzkej spolupráce Meizu a MediaTeku. Inžinieri z Meizu majú k dispozícii procesor niekoľko mesiacov dopredu, aby vedeli priniesť používateľom čo najlepší zážitok z používania.

Zdroj: Gizchina.com, i4u.com 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • peterpan

    cooo? meizu pro 6 prechadza od osvedcenych snapdragon ci exynosu k shitovemu najslabsiemu mediateku??? ak sa toto naplni tak to bude ozaj megasklamanie roka! a prebohaziveho naco budu mat v jeden rok 2 rovnake vlajkove lode s rovnakym mediatekom MX6 aj pro 6???toto nepochopim.. prave pro trieda bola specialna tym ze ponukla prave nieco ine, lepsie na trhu.. ak to takto spravia, pochovaju sa sami, popri vlajkovych lodiach xiaomi, velmi progresivneho Leeca ci huawei budu bez sance..