banner-pro-5
Dnes prebieha v Číne mimoriadne dôležitá konferencia procesorového giganta, spoločnosti MediaTek. Verejnosť však nečakala žiadne extra novinky a práve o to prekvapujúcejšie je predstavenie nového procesora MediaTek Helio X25.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nový čipset je akýmsi vylepšením aktuálnej vlajkovej lode MediaTek Helio X20, ktorý má zatiaľ veľké problémy s adaptáciou na trhu. Samotný predstavitelia spoločnosti vedia, že X20-ka je krok vedľa a museli rýchlo jednať. Dnes teda svetu predstavili nový high-end procesor Helio X25, ktorý je vyrobený 16 nm výrobnou technológiou. Úpravy sa udiali vo frekvenciách, ktoré boli mierne navýšené. Zmena sa najviac dotkla najvýkonnejších jadier Cortex-A72, ktoré dostali pracovnú frekvenciu vysokých 2,5 GHz. Upravený bol aj grafický akcelerátor, ktorý disponuje taktom 850 MHz.

helio-x25

Šokujúceho odhalenia sme sa dočkali po nástupe vrchného predstaviteľa spoločnosti Meizu, Bai Yongxianga, ktorý oznámil, že ich nadchádzajúca vlajková loď Meizu Pro 6 ponúkne práve procesor MediaTek Helio X25. Po včerajších informáciách, že smartfón bude pracovať so Snapdragonom 820 nás táto správa poriadne šokovala. Krok týmto smerom je dôkazom veľmi úzkej spolupráce Meizu a MediaTeku. Inžinieri z Meizu majú k dispozícii procesor niekoľko mesiacov dopredu, aby vedeli priniesť používateľom čo najlepší zážitok z používania.

Zdroj: Gizchina.com, i4u.com 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP