banner-pro-6
O nezhodách medzi spoločnosťami Meizu a Qualcomm si už určite počul. Práve to bolo dôvodom, prečo si Meizu vytvorilo úzky vzťah s taiwanským výrobcom čipsetov MediaTek a tento rok vybavilo takmer všetky svoje novinky procesormi tejto nie práve obľúbenej značky.

 Od dnešného dňa sa však pre Meizu všetko radikálne mení, keďže s Qualcommom podpísali dohodu patentovú licenciu, ktorá čínskemu výrobcovi smartfónov povoľuje vyrábať a predávať zariadenia s CDMA2000, WCDMA a 4G LTE modemami vyvinuté práve firmou Qualcomm. Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou a budúci rok sa tak dočkáme prvého Meizu smartfónu s jedným zo Snapdragon procesorov.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 qualcomm-meizu-1zdroj fotografie: Weibo

Kým Qualcomm oficiálne ohlasoval uzmierenie s Meizu, niektorý z interných pracovníkov čínskeho giganta na sociálnej sieti Weibo uverejnil fotografie s plánom nových Meizu smartfónov pre budúci rok. Spoločnosť má už teraz pripravených 6 kľúčových modelov, pričom prvý z nich svetlo sveta uvidí už vo februári. Podľa uniknutých fotografií to bude Meizu M5S s osemjadrovým MediaTek MT6753 procesorom, ktorý sa stane nástupcom aktuálneho Meizu M5 poháňaného MT6750 čipsetom.

zdroj fotografií: Weibo

Ďalším v poradí bude očakávané Meizu Pro 7, ktoré má poháňať najnovší desaťjadrový Helio X30 procesor. Budúcoročnej vlajkovej lodi od Meizu sa dočkáme v lete, konkrétne v júni. V júli bude nasledovať mid-range smartfón Meizu Blue Charm S / MS s Helio P25 čipsetom. Druhá z nasledujúcich vlajkových lodí, Meizu MX7, bude podľa plánu poháňaná s Helio P30 procesorom, ktorého predstavenie očakávame začiatkom budúceho roka. Meizu M6 Note do vienka dostane „najslabší“ čipset z budúcoročnej Helio P rady, model Helio P20. Presne o rok, v decembri 2017 sa dočkáme spomínaného prvého Snapdragon smartfónu od Meizu so zatiaľ neznámym názvom. Vieme však, že v jeho útrobách sa bude ukrývať Snapdragon 626 procesor spolu s grafickým akcelerátorom Adreno 506.

Kúpiť Meizu Pro 6S za 365 €

Rok 2017 bude v podaní Meizu určite zaujímavejší ako ten aktuálny. Už len čas ukáže, čo nám čínsky gigant budúci rok predstaví. Na ktorý z týchto smartfónov od Meizu sa najviac tešíš ty? 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP