Veľký únik osobných informácií používateľov Facebooku spôsobil vo svete ohromný rozruch a reakcie, ktoré si neodpustili ani mnohé známe osobnosti. Medzi inými sa na adresu najväčšej sociálnej siete vyjadril aj CEO Apple, ktorého kritika sa však Markovi Zuckerbergovi zrejme vôbec nepozdávala. Odplatou za názor Tima Cooka bol vo Facebooku zákaz používania iPhonov, ktorý mal vydať sám Mark Zuckerberg.

Odhalenie úniku údajov o desiatkach miliónoch registrovaných používateľoch Facebooku spôsobilo v úvode tohto roka obrovskú kauzu, na ktorú sa prizeral celý svet. Mark Zuckerberg totiž dopustil, aby jeho spoločnosť predala citlivé informácie o zákazníkoch inej spoločnosti, a to bez vedomia ľudí. Za tento krok si Facebook vyslúžil veľkú kritiku, ktorou nešetrili ani mnohé významné osobnosti zo sveta technológií.

Šéf Facebooku nezniesol tvrdú kritiku

Na situáciu pritom reagoval aj bývalý spoluzakladateľ Apple, Stevie Wozniak, ktorého odpoveďou bolo odstránenie účtu z Facebooku. Rovnako tak spravili aj mnohí ďalší ľudia, ktorí tejto sociálnej sieti už viac neverili. Veď koniec koncov, množstvo a druhy údajov, ktoré unikli, bolo ohromne veľké. Mark Zuckerberg sa tak stal stredobodom pozornosti aj pre Európsky parlament, ktorý ho vypočúval. Svoj názor na prístup Facebooku k zákazníkom vyjadril aj Tim Cook.

Zobraziť celú galériu (0)
Mark Zuckerberg / Facebook

Nenechaj si ujsť
Americká štúdia skúmala správanie používateľov Facebooku za posledný rok. Sieť dopláca na škandály

Nebudeme zasahovať do vášho osobného života. Súkromie je pre nás ľudské právo. Je to občianska sloboda.“ – Tim Cook, CEO Apple.

Po tomto vyjadrení a ďalších slovách, ktoré sa rozhodne Zuckerbergovi nepáčili, nastali vo Facebooku veľké zmeny. Tie sa však netýkali len politiky firmy, ale aj zákazu používania iPhonov, čo malo byť odvetou za kritiku Tima Cooka. Tak detinským spôsobom sa snažil CEO Facebooku zbaviť svojich zamestnancov Apple smartfónov a mal im vnucovať konkurenčné Androidy. Spoločnosť však doteraz priamo nepriznala, aby jej šéf k tomuto svojich vysokopostavených pracovníkov prinútil.

Zuckerberg zašiel ešte ďalej

Podľa denníka The New York Times sa však mala táto sociálna sieť rozhodnúť pre kontroverznejšiu pomstu. Facebook si podľa informácií tohto amerického denníka najal recenzentov, ktorí na produkty Applu písali negatívne články, čím chcel Zuckerberg Cookovi zrejme uškodiť. Krátko na to sa však z kalifornského giganta stala prvá biliónová firma sveta a cena Facebooku pritom siahala do výšky 100 miliárd dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom