Tesla je známa rôznymi zábavnými funkciami, ktoré sú súčasťou všetkých vozidiel. Ako píše portál Futurism, po novom si budú môcť majitelia elektromobilov vybavených externým reproduktorom upraviť zvuk klaksónu.

Ako by sa ti páčilo zmeniť si zvuk svojho klaksónu na niečo iné než na bežné „trúbenie“? Napríklad na zvuk zvieraťa alebo na zvuk prdu či dokonca na svoju obľúbenú pesničku, frázu, výrok, jednoducho čokoľvek?

Nová aktualizácia softvéru Tesly túto možnosť pridáva, tweetoval o tom aj samotný Elon Musk. Automobilka sa už viac ako pred rokom pohrávala s funkciou, kedy by si používatelia mohli modifikovať zvuk z externého reproduktora podľa seba a mohli by ho využívať aj počas jazdy.

To by ale zrejme spôsobovalo legislatívne problémy najmä v Európe, Muskova automobilka sa však vynašla a funkciu nakoniec pridáva, no aj v tomto prípade platia nejaké pravidlá, kedy budeš môcť trúbiť so zvukom ovce spod kapoty.

Upravený klaksón sa totiž nebude dať využiť počas jazdy a dokonca ani počas toho, ak vodič zastaví na semafóroch. Upravené zvuky fungujú iba počas toho, keď bude vozidlo zaparkované. Aj toto obmedzenie jasne naznačuje, že sa jedná o inováciu skôr na pobavenie než na reálne využívanie.

Automobil bude mať v sebe prednahratých niekoľko zvieracích, ale aj iných zvukov, no ako sme už spomínali vyššie, pomocou USB kľúča si vedia majitelia Tesiel nahrať do auta akýkoľvek zvuk či dokonca pesničku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom