Artur Driessen sa stal prvým majiteľom Tesla Model 3, ktorý na elektromobile prekročil magickú hranicu 100 000 najazdených míľ. O to, ako sa mu s autom darí, informuje na svojom Twitteri. O téme píše Electrek

Najazdil až 100 000 míľ

Píše sa 31. marec 2016, a Artur Driessen si medzi prvými rezervoval novo predstavený Tesla Model 3. O dva roky neskôr sa elektromobilu konečne dočkal, a už počas prvých 6 mesiacov na ňom najazdil vyše 20 000 míľ (32 200 km). Aj keď to rozhodne nie je malé číslo, v skutočnosti to nie je nič v porovnaní s tým, čo na svojom elektromobile najazdil za posledný rok.

Počas ciest po USA totiž len nedávno prekročil magickú hranicu 100 000 míľ (160 000 km), a stal sa tak pravdepodobne prvým majiteľom Modelu 3, ktorému sa to za ten čas podarilo. Svoje skúsenosti poctivo dokumentoval na svojom Twitteri a blogu, a podelil sa tak o zaujímavé postrehy, ale aj o to, ako sa mu s autom darí.

Zobraziť celú galériu (1)
Tesla Model 3 / Zdroj: Tesla

Údržba bez väčších problémov

Medzi tie najdôležitejšie patrí samozrejme to, čo zaujíma takmer všetkých – údržba a opravy. Jeho Model 3 však ukazuje, že životnosť auta je na veľmi vysokej úrovni. „Pokiaľ ide o údržbu, keby som auto neujazdil k smrti, jediné čo by trebalo vymeniť sú pneumatiky. Tie mi pri vydržia v priemere 40 000 kilometrov.

Okrem nich som však musel vymeniť A-rameno, pretože keď bol nárazový vietor príliš silný, zabuchol mi dvere až na doraz a rozbili kúsok vo vnútri konštrukcie.“, povedal Driessen pre Electrek. Výmena však podľa jeho slov stála menej než 500 dolárov.

Zobraziť celú galériu (1)
Youtube / Marques Brownlee

Problémy nenastali ani vo výdrže batérie, a podľa Driessena má teraz jeho Model 3 Long Range maximálny dojazd 486 až 496 kilometrov, čo je asi 2,5 % strata oproti pôvodnému písanému dojazdu vozidla, ktorý je na úrovni 500 kilometrov. To je obzvlášť pôsobivé vzhľadom nato, že ju nabíjal výhradne prostredníctvom rýchlych nabíjacích staníc Supercharger, ktoré pri dlhodobom používaní nie sú pre zdravie batérie ideálne.

Pomohli mu v tom však aj veľmi dobré nabíjacie návyky. „Len dvakrát som klesol pod 10%, a nikdy som nenechal svoje auto zapojené dlhšie, ako malo byť. Ak je Supercharger dostatočne blízko, nenabíjam viac ako 60 %, a okamžite idem na cestu, takže auto nikdy nestojí s plnou kapacitou.“, uviedol Driessen.

Ďalší vývoj Tesly Model 3 nie je rozhodne zavrhnutý ani samotnou spoločnosťou, a jej CEO, Elon Musk, dokonca v apríli tohto roka pre vozidlo stanovil niekoľko naozaj ambicióznych cieľov.

Podľa Muska je totiž Model 3 postavený tak, že jeho celková výdrž je na úrovni až 1 600 000 kilometrov, pričom batéria vozidla má mať životnosť od 480 000 do 800 000 kilometrov, čomu Driessenove určite pridávajú na váhe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom