Slováci na Facebooku sa stále častejšie stretávajú s falošnými súťažami, v ktorých ich chcú podvodníci pripraviť o citlivé údaje alebo od nich získať finančné prostriedky z platobných kariet. Na takéto praktiky upozorňuje často aj slovenská polícia, no napriek tomu mnohí naďalej uveria príliš lákavým ponukám. Tentokrát sa na Facebooku objavila stránka stará iba niekoľko týždňov, ktorá je však natoľko štedrá, že svojim fanúšikom umožňuje vyhrať vecné ceny od Apple v hodnote tisícok eur.

Mnohé facebookové stránky sa snažia získať si pozornosť ľudí práve rozdávaním vecných cien alebo ponukami, ktoré bývajú už na prvý pohľad podozrivé. Ani to však nezabráni tomu, aby falošné súťaže zdieľali tisícky Slovákov. S príliš podozrivou súťažou teraz prichádza aj stránka Apple Produkty, ktorá vypísala na Facebooku súťaž o nový iPhone 11 Pro a MacBook Pro, ktorých hodnota sa počíta v 4-ciferných sumách. Používateľské meno stránky je @moderneprodukty, a teda je možné, že predtým mohla pôsobiť aj pod týmto názvom.

Súťaž malej stránky o drahé produkty

Samotná stránka však bola založená len 28. septembra a v čase písania článku má iba 48 fanúšikov. Vo svojom popise ale nemá žiadne informácie a navyše jej chýba aj profilová fotka. Bez akýchkoľvek iných príspevkov tak návštevníci nájdu na stránke iba 2 súťaže, ktorých podmienky sú už mnohým vopred jasné. Stačí „lajk“, zdieľanie a do komentáru označiť svojho priateľa. Týmto spôsobom tak môže stránka Apple Produkty získavať ďalších a ďalších fanúšikov.

SÚŤAŽ MacBook Pro SÚŤAŽ⭐1. LIKE na stránku (Apple Produkty) 👍 ✔⭐2. ZDIEĽAJ súťaž ✔⭐3. Do KOMENTU Označ meno Kamarata ktorá by sa Zapojil/a ✔žrebujeme 3.10.2019 o 12:00 !

Gepostet von Apple Produkty am Dienstag, 1. Oktober 2019

Nenechaj si ujsť
Tisíce Slovákov opäť zdieľajú podvodnú súťaž na Facebooku s banálnymi pravidlami

Obe vypísané súťaže boli pridané 1. októbra v približne rovnakom čase a taktiež mali byť uzavreté v rovnaký deň, konkrétne 3. októbra. Zdá sa však, že doteraz si žiaden z fanúšikov nový MacBook Pro a iPhone 11 Pro neodniesol. Stránka dodnes nezverejnila výsledky. Napriek tomu, že spĺňa viacero znakov podvodnej stránky, súťaže zdieľalo a lajkovalo viacero ľudí. Zatiaľ nie je známe či sa tvorcovi súťaže podarilo nejakým spôsobom niektorému zo súťažiacich uškodiť.

❣❣SÚŤAŽ – SÚŤAŽ ❣❣⭐1. LIKE na stránku (Apple Produkty) 👍 ✔⭐2. ZDIEĽAJ súťaž ✔⭐3. Do KOMENTU Označ meno Kamarata ktorá by sa Zapojil/a ✔žrebujeme 3.10.2019 o 12:00 !

Gepostet von Apple Produkty am Dienstag, 1. Oktober 2019

Opätovne upozorňujeme, aby sa Slováci na Facebooku vyhýbali podozrivým ponukám, prísľubom rýchleho zárobku prostredníctvom „zaručených“ tipov alebo falošným súťažiam, ktorými ich môžu v prípade fiktívnej výhry pripraviť stránky aj o financie. V každom prípade je lepším spôsobom byť ostražitý a podozrivú stránku na Facebooku alebo aj predajcu na internete overiť než naletieť ich podvodným praktikám.

Niekoľko charakteristických čŕt podvodných stránok na Facebooku: 

  • Boli založené prednedávnom
  • Nemajú viac ako pár stoviek či tisíc fanúšikov
  • Ponúkajú cenné vecné výhry alebo podozrivo vysokú finančnú výhru
  • Prezentujú sa pod menom známych značiek bez overenia (overená stránka ma pri svojom názve modrú značku)
  • Od výhercov požadujú údaje, ktoré by mohli byť zneužité
  • Zlá gramatika

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom