Na elektromobiloch značky Tesla sa už nevozia iba zámožnejší zákazníci, ale aj muži zákona. Takýto luxus im vybavila luxemburská polícia, ktorá chce vozidlá používať na hliadkovanie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Polícia Grand-Ducale v Luxembursku potvrdila, že kupuje dve nové Tesly Model S. Stojí za tým ministerstvo udržateľného rozvoja, ktoré má v záujme vymeniť vládne autá za elektrické. Aj keď k podobnému kroku už pristúpili aj ďalšie polície v iných krajinách, Luxembursko je predsa len niečím výnimočné.

Nie sú jediní

 

Nenechaj si ujsť
Tesla znížila cenu Modelu X o niekoľko tisíc eur, no aj tak si musíš pripraviť poriadny balík

Nie je to však prvá krajina, ktorá používa autá na elektrický pohon. K podobnému kroku už dávnejšie pristúpilo aj Los Angeles, ktoré postupne kupuje celkovo 288 elektromobilov, z toho 166 plne elektrických. Minulé leto im bolo doručených sto kusov BMW i3s a dva kusy Tesla Model S. Väčšina z nich ale nespĺňa potrebný dojazd a rýchlosť na to, aby mohli byť použité ako hliadkové autá. Využitie si teda našli skôr pre transport zamestnancov a vyšetrovacích tímov. Model S ale takéto nedostatky nemá a môže byť teda plnohodnotne použité na hliadkovanie.

Verzia nie je známa

tesla model s
zdroj fotografie: Tesla

Samotná krajina je pre jazdu na elektrických autách ako stvorená. Luxembursko je totiž dlhé iba 82 km a široké 57 km, takže v skutočnosti prejdú policajti na Teslách viac, než sa môže zdať. Nie je síce známe, ktorý konkrétny model polícia kúpila. Aj ten najlacnejší je ale rýchlejší ako bežne používané policajné autá. Avšak v prípade, že by kúpili najdrahší model (P100D), tak by sa vozili rýchlosťou až do 250 km/h, z nuly na 100 km/h by zrýchlili za 2,7 sekúnd a na jedno nabitie by prešli 613 km. Cena začína na úrovni 127 750 €. Okrem toho ale polícia kúpila zopár Tesiel aj pre administratívnych zamestnancov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.