Tesla Model X si od svojho predstavenia pripísal hneď niekoľko prvenstiev. Stal sa vôbec prvým elektrickým SUV-čkom na svete a taktiež crash testy potvrdili, že ide o najbezpečnejšie SUV vôbec. To všetko je skvelé, no na druhej strane, kúpiť si takéto vozidlo nie je lacný špás.

Tesla postavila vskutku impozantné elektrické SUV plné technológií, po ktorom fanúšikovia technológií túžia, no keď dôjde na peniaze, mnohí stiahnu uši. Ceny Modelu X robia toto vozidlo pre bežných ľudí jednoducho nedostupné. Tentoraz však Tesla zo dňa na deň zmenila svoje online dizajnové štúdio a konfigurátor, ktorý odhalil nové „priaznivejšie“ ceny.

Takmer sa vyrovná Modelu S

Model X 75D by mal po novom stáť o približne 2500 € menej a jeho cena teda začne na hranici 67 500 €. Výkonnejšia verzia P100D sa taktiež dočkala lepšej ceny, ktorá po novom činí približne 123 000 €, čo je o 4230 € viac ako je cena Modelu S P100D za približne 118 770 €.

tesla model x
zdroj fotografie: Tesla

V oficiálnom stanovisku Tesly k zníženiu cien stálo, že Model X 75D mal v čase predstavenia nízku hrubú maržu. Americká automobilka chcela týmto krokom priblížiť Model X viac svojím potencionálnym zákazníkom. To je síce veľmi pekné, no znížením ceny o pár tisícok však až tak veľa zákazníkov nepritiahnu. Stále je totiž pre bežného človeka jednoducho privysoká.

Stojí aj tak za tie peniaze?

Zníženie tak zrejme poteší iba človeka, ktorý sa pre Teslu už rozhodol a nemal problém zaplatiť ani pôvodnú sumu. Koniec koncov, ak si fajnšmeker a technologický maniak, ktorý musí mať za každú cenu elektrické SUV, nemáš veľa možností na výber.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP